توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نمایشگاه های کتاب استانی مسکنی برای معضل توزیع کتاب است
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۹
اهواز- مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور گفت: نمایشگاه های کتاب استانی مسکنی برای معضل توزیع کتاب است و بار توزیع کتاب بر عهده نمایشگاه ها است.
به گزارش عرش نیوز، امیرمسعود شهرام نیا عصر امروز در آئین افتتاحیه نمایشگاه کتاب خوزستان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار کرد: ۲۷۵ دوره از نمایشگاه های کتاب استانی می گذرد و نهمین نمایشگاه کتاب خوزستان نیز در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان خوزستان، ظرفیت، علاقه و همیت خوبی برای بحث کتاب و کتابخوانی دارد سال به سال شاهد رشد بیشتر نمایشگاه ها کتاب در این استان هستیم، نمایشگاه کتاب در خوزستان برای ما جدی و مهم است که امیدواریم باشکوه و موفق برگزار شود و مورد استقبال مردم قرار گیرد.

مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور عنوان کرد: یارانه ای که برای حمایت از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در نظر گرفته شده است، ۵۰۰ میلیون تومان در قالب تخفیف ویژه در کارت اعتباری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که با حداقل ۳۰ درصد تخفیف اقدام به خرید کتاب می کنند.

وی به ایجاد بخش متمرکز در نهمین نمایشگاه کتاب خوزستان اشاره کرد و گفت: این مشکل را در برخی استان ها داشتیم که گاهی کتاب های ناشران خوب غایب می ماند که با ایجاد غرفه ای در جهت ارائه کتاب های این ناشران به صورت متمرکز فضای مثبتی ایجاد شد که امکان مشارکت این ناشران غایب را فراهم ساخت و مشکل گذشته که در نمایشگاه ها غنای محتوایی لازم وجود نداشت برطرف شد.

شهرام نیا با اشاره به اینکه امیدواریم در نمایشگاه های آینده به هیچ عنوان احساس کمبود کتاب در مقایسه با بازار نباشیم، تصریح کرد: بنای برنامه های مختلف در بخش جنبی نمایشگاه نیز گذاشته شده است که بهانه ای برای گرد آمدن علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب و آشنایی با نویسندگان با گرایش های فکری مختلف است.

وی به تلاش های صورت گرفته برای اطلاع رسانی نسبت به نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: این امکان فراهم شده است که علاقه مندان به کتاب چه در محیط نمایشگاه و چه در قالب سایت نمایشگاه های استانی امکان جستجوی کتاب، ناشر و مولف مورد نظرشان را داشته باشند و از سرگردانی برای جستجوی کتاب مورد نظرشان جلوگیری می شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور بيان کرد: نمایشگاه های کتاب استانی مسکنی برای معضل توزیع کتاب است و بار توزیع کتاب بر عهده نمایشگاه ها است در حالی که شبکه توزیع استانی در قالب کتابفروشی ها باید این کار انجام شود و این نمایشگاه های کتاب را از وظیفه تخصصی خود دور کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نهمين نمايشگاه كتاب خوزستان از ۲۳ تا ۲۸ آذر ۹۳ در محل نمايشگاه هاي بين المللي اهواز در كيانپارس برگزار مي شود. كتاب هاي اين نمايشگاه به گفته مسئولان، با ۳۰ درصد تحفيف به فروش می رسد.

منبع: مهر
کد مطلب: 342599