توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان:
افرادی خودفروخته ‌وحدت ‌در سیستان و بلوچستان ‌‌را نمی‌پسندند
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۵
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: افرادی خودفروخته و مزدور این وحدت موجود در استان را نمی‌پسندند و با اصول من درآوردی فتوا می‌دهند، حرف‌هایی می‌زنند که اگر جامعه گرفتار آن شود، تشنج را خواهیم داشت.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام ‌‌‌عباس دانشی با بیان اینکه سال‌های سال مردم شیعه و سنی استان در کنار هم زندگی مصالحت‌آمیزی دارند، بیان داشت: مشترکات بین مذاهب اسلامی در سیستانو بلوچستان کم نیست و ازدواج‌هایی که بین مذهب شیعه و سنی بسته می‌شود از نمونه‌های بارز آن است.

وی افزود: اینکه یک جوان شیعه با جوان سنی و بالعکس پیوند زناشویی می‌بندند این نه تنها پیوند میمونی است بلکه این دو جوان در راستای پیوند مذاهب گام بر می‌دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: افرادی خودفروخته و مزدور این وحدت موجود در استان را نمی‌پسندند و با اصول من درآوردی فتوا می‌دهند، حرف‌هایی می‌زنند که اگر جامعه گرفتار آن شود، تشنج را خواهیم داشت.

دانشی با بیان اینکه در تاریخ اسلام هیچ کس به مانند گروهک داعش این گونه به دشمنان اسلام خدمت نکرده بود، تصریح کرد: گروهک داعش آبروی اسلام را بردند و به اسم قرآن و اسلام، به شیطان بزرگ کمک شایان کردند.

وی با بیان اینکه گروهک داعش قلب و دل مسلمان از سینه در می‌آورند و زنان را اجبار به جهاد نکاح می‌کنند، گفت: آنها بزرگترین خدمت را به استکبار جهانی کردند و تابلوی زشت و نفرت‌انگیز از اسلام را فرا روی جهان قرار دادند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به بزرگ‌نمایی موضوعات اختصاصی مذاهب از سوی دشمنان اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اینک 6 هزار مسجد در استان وجود دارد که از این ظرفیت ‌باید در جهت تقویت وحدت استفاده بهینه کرد.

دانشی با بیان اینکه گرامیداشت هفته وحدت سمبلیک و نمادین است اما در طول سال نیازمند همدلی و صله ارحام در بین برادران شیعه و سنی هستیم، افزود: شیعه بودن مستلزم انکار سنی و بالعکس آن نیست. هفته وحدت برای این نیست که سنی، شیعه شود بلکه هفته وحدت برای آن گرامی داشته می‌شود تا شیعه و سنی در کنار هم بهتر زندگی کنند.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان داشت: کسی که در راه تفرقه بین شیعه و سنی گام بردارد مسیر شیطان را انتخاب کرده است.

دانشی با بیان اینکه وحدت یک نعمت در نزد ملت ایران است، گفت: از استدلال‌های کلامی و عقیدتی در مجالس عمومی و خصوصی که بر پیکره وحدت خدشه وارد می‌کند، پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه اهل تشیع و تسنن متعدد در استان داریم، افزود: علما در حوزه‌های علمیه به گونه‌ای عمل کنند که تدریس آنها به کفر و شرک ختم نشود زیرا که این دامن زدن به اختلافات است.

منبع:فارس

کد مطلب: 352895