توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جلوگیری از رشد سکونتگاه‌های غیر رسمی
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵
در مراسم بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر با اشاره به اینکه همه فعالیت‌ مورد نیاز بشری در شهرها صورت می‌پذیرد گفت: یک رفتار منطقی و عقلانی از اهداف اصلی در مبارزه با سکونتگاه‌های غیر رسمی است.
به گزارش عرش نیوز:تمامی ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی باید دارای وضعیت اشتغال مناسب و دارای معیشت و رفاه بهتر باشند اما در حال حاضر این وضعیت در این مناطق وجود ندارد.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه در 4 دهه گذشته 30 درصد جمعیت مردم شهر نشین و 70 درصد روستا نشین بوده‌اند گفت: در حال حاضر 72 درصد از جمعیت مردم شهر نشین و تنها 28 درصد از جمعیت مردم روستا نشین هستند.

وی در ادامه توضیح داد: مهاجرت روستاییان به شهرها افزایش یافته و اغلب این مهاجران در حاشیه‌ و محدوده شهرها زندگی می‌کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه عدم برنامه‌ریزی کافی موجب شده اشتغال متناسب با وضعیت اقشار جامعه ایجاد نشود گفت: باید با یک برنامه‌ریزی منظم تعادل میان اشتغال و مسکن میان اقشار جامعه فراهم کنیم.

وی در ادامه توضیح داد: در طرح جامع مسکن یکی از اولویت‌های ما آن است که تلاش کنیم با یک برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت حساب شده از ایجاد سکونتگاه‌های غیر رسمی جلوگیری کنیم.

پژمان در ادامه تصریح کرد: نوسازی بافتهای فرسوده  که در حاشیه شهرها ایجاد شده‌اند از دیگر برنامه‌های ما در طرح جامع مسکن است.

مدیر عامل سازمان زمین و مسکن با اشاره به اینکه شعار جهانی اسکان بشر صدای ساکنان مناطق بافتهای فرسوده است گفت: باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا وضعیت اشتغال و سکونت این مناطق را اصلاح کنیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 317597