توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در دیدار با سرکنسول آذربایجان در تبریز مطرح شد:
آذربایجان شرقی نماینده دولت در همکاری‌های علمی با کشور آذربایجان
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۵
تبریز - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: این استان به عنوان نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های علمی و فناوری با کشورهای همسایه انتخاب شده است.
به گزارش عرش نیوز: محمد تقی پاکزاد پنجشنبه در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز اظهار داشت: انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان نماینده دولت در همکاری‌های علمی با کشورهای همسایه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با توجه به ظرفیت‌های استان در حوزه علم و فناوری صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح راه ‌اندازی منطقه ویژه علم و فناوری در تبریز افزود: این طرح در کنار اقدامات مناسب در حوزه‌های مختلف فناوری چون نانو، بیو، کشاورزی و دارویی و تجاری‌سازی فناوری در استان می تواند زمینه ساز توسعه فناوری و گسترش همکاری‌های علمی با کشورهای همسایه مانند آذربایجان باشد و علاوه بر اشتراکات و همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف، بستر جدیدی را برای گسترش این همکاری‌ها فراهم می کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی با اعلام آمادگی برای ارتباط مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دو کشور در جهت گسترش همکاری در حوزه فناوری تصریح کرد: شناخت دو طرف از توانمندی‌های علمی یکدیگر لازمه توسعه این همکاری‌هاست و تعامل هیات‌های علمی دو کشور و برگزاری نشست‌های مشترک به منظور به اشتراک گذاری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها تسهیل گر این روند خواهد بود.

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز هم با استقبال از شروع همکاری‌های علمی و فناوری کشورش با استان آذربایجان شرقی، از آمادگی برای فراهم کردن امکانات لازم جهت تحقق این هدف خبر داد و گفت: علاقمندی به توسعه روابط در هر دو طرف وجود دارد بطوریکه استاندار گنجه جمهوری آذربایجان نیز در آینده ای نزدیک برای انعقاد خواهرخواندگی با تبریز به این شهر سفر خواهد کرد.
علی علیزاده با ابراز امیدواری نسبت به استفاده بهتر از اشتراکات طرفین برای گسترش این همکاری ها، به برگزاری نمایشگاه تکنولوژی در باکو نیز اشاره کرد و اظهار داشت: آماده‌ایم به صورت گسترده معلومات مورد نیاز برای آذربایجان شرقی را ارسال و مقدمات گسترش همکاری در حوزه‌های فناوری را فراهم کنیم.

منبع: مهر
کد مطلب: 355793