توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ساخت بیمارستان سروآباد ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۸
فرماندار سروآباد گفت: ساخت بیمارستان سروآباد ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تکمیل عملیات احداث، دانشگاه علوم پزشکی آماده تجهیز کامل آن است.
به گزارش عرش نیوز، مسعود روحانی ظهر امروز در جلسه کارگروه بهداشت شهرستان سروآباد که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته جهانی ایدز اظهار کرد: برگزاری جلسات آموزشی و مشاوره‌ای در سطح مدارس شهرستان سروآباد برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با بیماری خطرناک ایدز الزامی است.

وی به علت اصلی ایدز اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل مهم شیوع بیماری ایدز در جامعه بیکاری و عدم اشتغال جوانان است.

فرماندار سروآباد تصریح کرد: ایجاد اشتغال در جامعه بسیاری از معضلات را ریشه کن می‌کند و سبب می‌شود که مردم به ویژه قشر جوان از مهاجرت به سایر نقاط برای اشتغال که بعضاً محل‌های انتشار بیماری ایدز هستند، خودداری کنند.

وی گفت: موقعیت خاص شهرستان سروآباد و فاصله کم با کشور همسایه عراق که مراودات با این کشور بسیار زیاد است، احتمال شیوع انواع بیماری‌های به ویژه ایدز را افزایش می‌دهد.

روحانی با اشاره به معرفی شدن شهرستان سروآباد به عنوان شهرستان پاک کشور، افزود: اینکه شهرستان سروآباد به عنوان شهرستان پاک در زمینه اعتیاد و بیماری ایدز معرفی شده است، نباید دلیلی بر غافل شدن از آن باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان سروآباد از ظرفیت‌ها و استعدادهای بی نظیری در تمامی زمینه‌ها برخوردار است و می‌توان با ایجاد کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی ایجاد اشتغال و در آمد زایی کرد.

فرماندار سروآباد به روستاهای پاک شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: ۲ روستای زوم و جولانده به عنوان روستاهای پاک استان کردستان که حتی یک نفر سیگاری نیز در آنها وجود ندارد، شناخته شده‌اند.

وی افزود: باید تلاش کنیم تسهیلات و تشویق‌هایی برای ساکنین این روستاها در نظر گرفته شود که این خود می‌تواند انگیزه ای برای سایر روستاهای شهرستان سروآباد در جهت کاهش آمار اعتیاد باشد.

فرماندار سروآباد بر اطلاع رسانی کافی در سطح شهرستان برای مشاوره و آموزش های رایگان در مرکز بهداشت شهرستان تاکید کرد و گفت: آگاه سازی در زمینه های بهداشتی در سطح شهرستان سروآباد به ویژه در خوابگاه های شبانه روزی به درستی انجام نمی‌شود و لازم است که مسئولان مرکز بهداشت در این راستا اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

وی همچنین بر نظارت بیشتر بر مواد غذایی در محل های عرضه مواد غذایی به ویژه مدارس شبانه روزی تاکید کرد.

روحانی به بیمارستان ناتمام سروآباد اشاره کرد و افزود: هم اکنون بیمارستان در ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارد که در صورت تکمیل آن توسط اداره راه و شهرسازی، علوم پزشکی کردستان آمادگی تجهیز کامل آن را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تکمیل بیمارستان سروآباد می توان در زمینه توریسم درمانی برای اقلیم کردستان عراق هم برنامه‌ریزی کرد.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 336091