توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی:
70 درصد کشته‌ها در تصادفات ناشی از صدمات به سر و نخاع است
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: 70 درصد مرگ و میر حاصل از تصادفات در بیمارستان‌ها ناشی از تروماها و صدمات سر، گردن و نخاع است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس،روزبه رجایی امروز در تبریز اظهار کرد: افزایش شمار مرگ و میر در بیمارستان‌ها نشان دهنده این است که انتقال مصدومان از صحنه حادثه به بیمارستان سریع‌تر و بهتر انجام می‌گیرد؛ اما یکی از علل عمده افزایش مرگ و میر در بیمارستان‌ها ناکافی بودن مراقبت‌های پزشکی اورژانسی از حادثه دیدگان است.
 
راه‌اندازی طب اورژانس در دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز با توجه به ضروریاتی که احساس می‌شد به عنوان دومین دانشگاه پس از تهران رشته طب اورژانس را در سال 1385 راه‌اندازی کرد و اولین فارغ التحصیلان این رشته از سال 89 وارد بازار کار شدند.
 
رجایی اظهار کرد: هدف اولیه وزارت بهداشت در جهت احیای اولیه مطلوب حادثه دیدگان در اورژانس‌ها جذب تمام فارغ التحصیلان رشته طب اورژانس در مراکز دانشگاهی استان‌ها است تا این متخصصان، اورژانس بیمارستان‌ها را تحویل بگیرند و مراقبت‌های لازم و کافی حادثه‌دیدگان با نظارت اینها به نحو احسن انجام پذیرد.
 
فعالیت 12 هیئت علمی و 50 رزیدنت در دپارتمان طب اورژانس تبریز
 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی با اشاره به فعالیت دپارتمان طب اورژانس در تبریز، اظهار کرد: این مرکز دارای 12 نفر هیات علمی متخصص طب اورژانس و سایر تخصص‌های مرتبط می‌باشد و حدود 50 رزیدنت در این مرکز مشغول تحصیل هستند که در چند سال آینده فارغ‌التحصیل شده و در اورژانس‌های کل کشور پخش خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه چندین سال است که تعدادی از متخصصان طب اورژانس در بیمارستان امام رضا مستقر شده‌اند و وجود آنان موجب تغییرات فاحشی در نحوه خدمت رسانی و احیای بیماران تصادفی، بیماران بدحال و ارجاعی بیمارستان‌های دانشگاهی شده است.
 
رجایی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار اورژانس‌ها همزمان با ورود متخصصین طب اورژانس گفت: اورژانس 115 تبریز بعد از تهران دومین مرکزی است که از یک متخصص طب اورژانس به عنوان مسئول اورژانس بهره می‌برد تا به صورت علمی این راهبرد را ادامه دهد.
کد مطلب: 288590