توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار همدان:
ایران تعیین‌کننده شرایط منطقه است
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
استاندار همدان گفت: ایران تعیین‌کننده شرایط منطقه است و وضعیت سوریه و انتخابات آن به خوبی این مسئله را نشان می‌دهد.

به گزارش عرش نیوز،استاندار همدان شامگاه یکشنبه در همایش «انتظار و امید» به مناسبت سالگرد پیروزی حسن روحانی در انتخابات سال 92، با بیان اینکه ملت ایران در 24 خرداد سال گذشته نگران انزوای تاریخی ایران بود، اظهار داشت: این انزوا سبب شد حتی کشور‌های به ظاهر دوست هم در مجامع بین‌المللی علیه ایران صحبت کنند.

وی رأی ملت ایران را به گفتمانی دانست که راهبرد اصلی خروج ایران از انزوای بین‌المللی به همراه نجات اقتصادی و احیای سنت‌های اخلاقی بود.

نیکبخت با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با صداقت، شفافیت، تعهد و پایبندی با اخلاق در رفع نگرانی‌ها اهتمام می‌ورزد، افزود: گفتمان دولت اعتدال که از همان ایام انتخابات با جایگزینی امید به جای نگرانی آغاز شد، با حضور فعال در تمامی عرصه‌ها همچنان ادامه دارد.

وی از اشتیاق سران بسیاری از کشور‌های دنیا برای سفر به ایران سخن گفت و افزود: اینها همه به این دلیل است که دولت تدبیر و امید توانست دشمنی‌های بین‌المللی را در همین مدت کوتاه به اشتیاق بین‌المللی تبدیل کند.

 استاندار همدان، ایران را تعیین‌کننده شرایط منطقه دانست و با بیان اینکه وضعیت سوریه و انتخابات آن به خوبی این مسئله را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: ما در سیاست خارجی راهی را رفته‌ایم که هم عزت ایران را در جهان تأمین کرده و هم شر فشار‌های خارجی از سر آن کاسته شده است.

وی در ادامه به بخش اقتصاد اشاره کرد و گفت: دولت در این بخش با در نظر گرفتن اسناد بالادستی راهی را رفته که کاهش تورم، کنترل نقدینگی و توجه به تولید از جمله مهم‌ترین دستاورد‌های آن است.

نیکبخت طرح بیمه سلامت را از جمله مهم‌ترین اقدامات دولت در بخش درمانی عنوان کرد و افزود: بیمه همگانی ایرانیان گام مهمی در راستای کاستن از دغدغه‌های بیماران بود.

وی انتخاب شعار فراجناحی و شایسته‌سالاری را از گام‌های مهم دولت در عرصه داخلی دانست که توانسته در نتیجه وحدت و هم‌دلی ایجاد شده، پایه پیروزی‌های بزرگ داخلی و خارجی شود.

استاندار همدان توجه به محیط زیست را از بزرگ‌ترین امتیازات دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: این مهم به اضافه توجه به امنیت غذایی مردم و توجه به حقوق شهروندی سبب شد شعار تدبیر و امید در سایه دولت اعتدال اجرایی شود.

وی در پایان با بیان اینکه در سطح استان همدان پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شاهد اتفاقات خوبی بوده‌ایم، کشور، پرچم و ولایت فقیه را از جمله اشتراکات همه ایرانیان دانست و خاطرنشان کرد: باید همگان با وحدت و همدلی، دولت خدمتگزار را در راستای سربلندی نظام مقدس اسلامی یاری کنیم./فارس

کد مطلب: 273398