توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:
بیش از ۳۰۰ تن مواد مخدر طی ۷ ماه گذشته کشف شده است
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۶
مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: کشفیات مواد مخدر در ۷ ماه اول سال ۱۳۹۳ با تلاش مأموران نیروی انتظامی، بیش از ۳۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد که بیش از ۸۰ درصد کشفیات نیروی در مرزهای شرقی به دست می‌آید.
به گزارش عرش نیوز از استان تهران, سردار علیرضا اکبرشاهی در نشست بررسی وضعیت مبارزه با مواد مخدر و عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران اظهار داشت: باید به بحث مبارزه با مواد مخدر نگاه اجتماعی و فرهنگی داشت و در مبارزه با مواد مخدر نباید فقط به فعالیت‌های قهری بسنده کرد، باید فرهنگسازی و فراهم کردن بستر برای مبارزه فرهنگی با مواد افیونی در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

وی افزود: با تشکیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شرق استان تهران که رابط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این منطقه است انتظار می‌رود زمینه مناسب برای مبارزه با تهدیدها،استفاده از امکانات حقوقی و قضایی، فراهم کردن زمینه های لازم برای شناسایی دارایی های قاچاقچیان، فراهم کردن زمینه لازم برای مبارزه با مواد مخدر، ایجاد زمینه‌های مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد، تهیه و تدوین جلسات شورا و برگزاری سمینارهای مختلف علمی در سطح شهرستان‌های استان تهران فراهم شود.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تاکید کرد: منطقه شرق و جنوب شرق استان تهران با توجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت کشور و حاشیه نشینی از لحاظ نفوذ پذیری در حوزه مواد مخدر بسیار مهم است و ضرورت توجه به مسئله مبارزه با مواد مخدر و اقدامات فرهنگی و اجتماعی این منطقه را دو چندان کرده است.

وی عنوان کرد: از طرف دیگر وجود شهرک‌های صنعتی متعدد و راه‌های مواصلاتی که بین استان های شرقی کشور در این منطقه وجود دارد ضرورت تلاش و جدیت مسئولان برای کنترل و پیشگیری از ورود مواد مخدر به منطقه و ترانزیت آن به غرب کشور را می طلبد که خوشبختانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران با مرکزیت ورامین خدمات قابل توجهی را در این زمینه انجام داده است.

اکبرشاهی تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها و مسئولان نسبت به مبارزه با مواد مخدر از خود جدیت نشان دهند و امیدوار هستیم که اخبار خوبی را درباره مبارزه با مواد مخدر در منطقه شرق استان تهران و کل کشور بشنویم.

وی با بیان اینکه عملیات‌های مبارزه با مواد مخدر نیز در سطح کشور افزایش پیدا کرده است خاطرنشان کرد: کشفیات مواد مخدر در ۷ ماه اول سال ۱۳۹۳ با تلاش مأموران نیروی انتظامی و همکاری دستگاه‌های مختلف، بیش از ۳۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است که بیش از ۸۰ درصد کشفیات نیروی انتظامی در مرزهای شرقی به دست می آید.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 333094
 
 


پربازدیدترین