توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
چمران:
روحیه شهادت طلبی ملت ایران، خطری بزرگ برای دنیای استکبار است
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۸
رییس شورای عالی استان ها و رییس شورای شهر تهران گفت: آنچه امروز موجب ترس و واهمه استکبار شده است سلاح شیمیایی و هسته ای نیست بلکه ماهیت اسلامی و روحیه شهادت طلبی ملت ماست.
به گزارش عرش نیوز؛مهدی چمران شامگاه شنبه در یادواره شهدای دانشجوی کردستان در سنندج گفت: دشمنان با ترفندهای گوناگون در صددند ماهیت و هویت اسلامی و شهادت طلبی و گذشت را از ما بگیرند و دنیا طلبی، دنیا خواهی و فساد را جایگزین کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان می خواهند اعتقادات ما را سست کرده و روحیه شهادت طلبی حاکم بر جامعه را از بین ببرند، افزود: تا وقتی که ما پایبند خون پاک شهدا و ارزش ها و آرمان های والای آنان بوده و در مسیر شهادت طلبی گام برداریم برای دشمنان خطرناک هستیم و همواره علیه ما توطئه افکنی می کنند.

رییس شورای عالی استان ها اظهار کرد: نام اسلام و جمهوری اسلامی ما برای دشمنان خطر ندارد و آنان با اعتقادات محکم ملت ما کار دارند چرا که امروز به نام اسلامی که دین رحمت و مهربانی است خشن ترین جنایات ها را مرتکب می شوند و از آن باکی ندارند.

وی با اینکه امروز از دل مسلمین علیه مسلمین توطئه به وجود آمده است، اظهار امیدواری کرد با لطف خداوند متعال و روحیه شهادت طلبی و برنامه ریزی مسلمین منطقه، طومار این توطئه ها در هم پیچیده شود.

رییس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما به بهای خون پاک شهدا به پیروزی رسید، گفت: با پیروزی نظام اسلامی راه جدیدی را به دنیا نشان دادیم، راهی که امروز برای ابرقدرت ها و جباران تاریخ به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

وی اظهار کرد: دشمنان از همان ابتدای پیروزی انقلاب می خواستند جلوی پیشرفت و توسعه نظام را بگیرند لذا توطئه های زیادی را بر ما وارد کردند و تاکنون به اهداف شوم خود دست نیافته اند.

به گفته وی، دشمنان می خواستند ایران اسلامی را که از قرن ها پیش به هم پیوسته بود تکه تکه کنند اما هرگز به این آروزی خود دست نیافته و نمی یابند.

چمران با تاکید بر حرکت در مسیر شهدا و تلاش برای زنده نگه داشتن نام و یاد آنان گفت: شهدای ما مطیع رهبری بودند و امروز نیز شهادت پیشگان ما در مسیر رهبری جان فشانی می کنند و اگر این مسیر را گم نکنیم بدون شک همواره در همه میدان ها و در مقابل دشمن پیروز خواهیم بود.

وی افزود: ما باید در علم و تکنولوژی جلو رفته و در مسیر بالا بردن قدرت دفاعی دانش که از علم ما نشات می گیرد حرکت کنیم چرا که اگر در این زمینه ها قوی باشیم دشمنان چشم طمع به ما نخواهند داشت.

رییس شورای عالی استان ها اظهار کرد: اگر اتحاد و انسجام در میان مسلمین جهان وجود داشته و بیداری اسلامی کشورهای مختلف را فرا گیرد رنگ دنیا را عوض خواهد کرد و آن روز دور نیست.

در ادامه این همایش یکی از فرزندان شهدای استان به قرائت قطعه شعری در وصف شهدا پرداخت و در پایان از تعدادی از اساتید بسیجی برتر استان تجلیل شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330394