توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بسترهای تولید علم در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بیرجند گفت: اگر ۱۲۰ دانشکده دارا هستیم برای این دانشکده‌ها ۱۲۰ کتاب علمی نیز ویژه همان رشته و دانشکده نیز لازم است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی شامگاه دوشنبه در جمعه روحانیان و طلاب خراسان جنوبی در دفتر امام جمعه بیرجند، اظهار داشت: امروزه وقت و زمان در دنیا، مهم‌ترین اصل است که باید آن را به درستی مدیریت کرد و از آن بهره کافی برد.

وی افزود: انسان نباید خستگی را به وجود خود راه داد و به محض خستگی باید با ورزش کردن آن را برطرف کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: ورزش کردن امری مفید و لازم است و در قبال آن تماشای ورزش مانند نگریستن به پول در داخل بانک است.

حجت‌الاسلام قرائتی بیان کرد: در کارهای روزمره باید مدیریت زمان را سرلوحه کار خود قرار داده و صرفه‌جویی در وقت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هیچ زمانی مانند امروز روحانیت ارزش و جایگاه در جامعه نداشته است، افزود: وقت مناسبی برای طلبه شدن است زیرا نسل امروز قشر با سواد و تحصیل کرده‌ای هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: اگر 120 دانشکده دارا هستیم برای این دانشکده‌ها 120 کتاب علمی نیز ویژه همان رشته و دانشکده نیز لازم است.

حجت‌الاسلام قرائتی تصریح کرد: انسان در کارهای خود باید دقت را مدنظر داشته باشد و هر کاری در هر زمینه حتی کوچک و ناچیز را درست انجام دهد.

وی با بیان اینکه یادگیری علم خیلی مهم است اما به شرط اینکه مفید باشد، افزود: انسان با قرآن خواندن و بهره بردن از مطالب قرآن می‌تواند مدرس تمام دانشگاه‌ها شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: انسان هر درسی که می‌خواهد بخواند باید در مورد آن درس و تاثیر پذیری و مفید بودن آن بداند که اگر این درس را نخواند چه شکافی چه در زمینه دینی یا علمی به وجود می‌آید.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه باید به اندازه کافی درس خواند و در این راه نیز ادبیات را فرا گرفت، گفت: کتاب قرآن تاکنون به 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و این در حالی است که انجیل و کتاب مسیح تاکنون به 2 هزار زبان ترجمه شده است و این یک ضعف است که با علم آموزی در تمامی زمینه‌ها این شکاف را باید برطرف کرد.

وی افزود: شرایط رشد برای نسل امروزی به صورت فراوان است و یکی از این شرایط این است که امروز 20 هزار طلبه به مدارس می‌روند تا نماز جماعت را در آن مدارس برگزار کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هیچ زمانی مانند امروز دنیا تشنه اسلام نیست خطاب به روحانیان  وطلاب، گفت: به درس حوزه قناعت نکنید و این بدین معنا نیست که درس حوزه را نخوانید بلکه به این منظره است به عنوان تکیه گاه به آن نگاه نکنید.

حجت‌الاسلام قرائتی بیان کرد: تصمیم بگیرید قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را مطالعه کرده و تا یک حرف و مطلبی از آن را متوجه نشدید در آن روز نخوابید.

وی با تاکید بر اینکه والدین خود را در کنار خود داشته باشید، افزود: جایگاه سالمندان در خانه است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مجالس روضه‌ باید قرآنی باشد، اظهار داشت: انسان در زندگی باید اخلاص داشته باشد و نه برای پول و نه جایگاه کاری را انجام ندهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337252