توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ابلاغ 576 میلیارد تومان اعتبار برای 580 پروژه مصوب سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱
استاندار کرمانشاه گفت: با پیگیری های به عمل آمده از ابتدای سالجاری تا کنون جمعا مبلغ 576 میلیارد تومان برای 580 پروژه مصوب سفر مقام معظم رهبری اختصاص یافته و ابلاغ شده است.
به گزارش عرش نیوز؛ابراهیم رضایی بابادی در توضیح ردیف و نحوه ابلاغ اعتبارات گفت: اعتبارات ابلاغی مربوط به ردیف سفر مقام معظم رهبری از محل جزء (4) ردیف 510000 قانون بودجه سال 1393 کل کشور با مبلغ 235 میلیارد و 440 میلیون تومان با توجه به مصوبات سفر و همچنین توافقات با دستگاه های اجرایی و استانداری به منظور تامین کسری پروژه ها، از محل اعتبارات در اختیار دفترمعظم له جهت تکمیل و بهره برداری از پروژه ها به منظور بهره مندی مردم استان  تامین و ابلاغ شده است.

وی افزود: مابقی اعتبارات  مبلغ 340 میلیارد و 560 میلیون تومان مربوط به "طرح ها وپروژه های ملی استانی شده مندرج در پیوست قانون بودجه؛ تعهدات وزارت نفت؛ تعهدات استانی؛ تعهدات وزارتخانه ها و سازمان ها" است که در سالجاری تامین وابلاغ گردیده است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به سفر مهرماه سالجاری دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی به استان و قول مساعد وی خاطرنشان کرد: تخصیص پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری به صورت 100درصد ابلاغ خواهد شد.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست نسبت به ارائه پیش نویس و مبادله موافتنامه و اجرای مناقصه و شروع عملیات پروژه، تسریع و  برابر تعهدات مصوب سفر،  پروژه ها  را در موعد مقرر به اتمام وبهره برداری برسانند.

استاندار کرمانشاه همچنین از معاونت های هماهنگی امور عمرانی، برنامه ریزی و فرمانداری ها خواست به صورت مستمر از پروژه ها نظارت بعمل آورند.

وی در ادامه از مکاتبات وپیگیری هایی خبر داد که در خصوص طرح های مندرج  مصوب سفر مقام معظم رهبری در پیوست قانون بودجه برای افزایش اعتبار در لایحه بودجه سال 1394 کل کشور به عمل آمده است.

رضایی بابادی با تاکید بر اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید جهت اجرای کلیه مصوبات و تاکیدات مقام معظم رهبری ازمدیران کل دستگاه های اجرایی استان خواست ضمن پیگیری مستمر اعتبارات باقیمانده سهم وزارتخانه و سازمان ها و اخذ آن؛ در اجرای پروژه ها تسریع نموده تا مردم استان از پروژه های سفر معظم له بهره مند شوند.

لازم به ذکر است مصوبات سفر از طریق مقامات ارشد استان و مسئولین دفتر مقام معظم رهبری در کلیه بخش های اقتصادی، تولیدی، زیربنایی، صنعتی،  اجتماعی و... در حال پیگیری است.

منبع:مهر

کد مطلب: 327659