توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
سمفونی پیشمرگان کُرد مسلمان تهیه شود
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۵
استاندار کردستان خواستار تهیه سمفونی پیشمرگان کُرد مسلمان شد و گفت: خاطرات رزمندگان دلاور استان کردستان باید ثبت شود که تحقق این امر نیاز به فعالیت پرسش‌گران حرفه‌ای دارد.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی پیشمرگان کُرد مسلمان که در اردیبهشت ماه سال آینده در استان کردستان برگزار می‌‌شود‌، اظهار کرد: در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمامی کسانی که پیگیر مصالح انقلاب بودند با موضوع پیشمرگان کُرد مسلمان آشنا شدند و فعالیت این مبارزان امید را در دل‌های مردم زنده کرد.

وی گفت: مردم کردستان و مناطق کردنشین در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که مرزبانان و مدافعین خوبی برای انقلاب، نظام و کشور هستند.

استاندار کردستان با بیان این که برندسازی در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری توصیه می‌شود تصریح کرد: اما استان کردستان نیاز به برند سازی نداشته و خود برندهای فراوانی داشته که تنها نیاز به معرفی دارد.

وی با تاکید بر پیشبرد کنگره ملی پیشمرگان کُرد مسلمان با سبغه فرهنگی گفت: برای فرهنگ سازی در آینده باید کارهای ماندگاری انجام شود و بر همین اساس پیشمرگان کُرد در کنگره باید به عنوان نماد وفاداری، ایثارگری و مرزداری در عرصه کشور و دنیا معرفی شوند.

زاهدی با انتقاد از این که در استان کردستان موزه دفاع مقدس مناسبی وجود ندارد افزود: باغ موزه‌ای که در شهرستان سنندج وجود دارد بسیار کوچک بوده و در مکان مناسبی نیز قرار ندارد در صورتی که انتظار می‌رود استانی که در خط مقدم جبهه قرار داشته موزه بهتری نسبت به سایر مناطق کشور داشته باشد.

وی خواستار در نظر گرفتن یک زمین مناسب برای ساخت موزه در استان کردستان شد و تاکید کرد: کلنگ زنی ساخت این موزه بهتر است همزمان با برگزاری کنگره ملی پیشمرگان کُرد مسلمان انجام شود.

استاندار کردستان با یادآوری شناسایی 2800 نقطه یادمان دفاع مقدس در استان کردستان گفت: بهتر است به جای این که در هر نقطه‌ای یک نماد جزئی از دفاع مقدس وجود داشته باشد ، چند نماد ماندگار و بزرگ برای استان طراحی شود و در این راستا نماد پیشمرگان کُرد مسلمان به صورت یک طرح بزرگ‌تر تعریف شود.

وی با اشاره به برآورد هزینه 4 میلیارد تومانی برای برگزاری کنگره ملی پیشمرگان کُرد مسلمان خاطرنشان کرد: هزینه‌های ریالی تنها بخشی از هزینه های کنگره مذکور بوده و بخشی دیگر هزینه‌های اجرایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همه تلاش کنند این کنگره آبرومند و در شان استان و پیشمرگان کُرد برگزار شود.

زاهدی همچنین خواستار تهیه سمفونی پیشمرگان کُرد مسلمان شد و گفت: خاطرات رزمندگان استان کردستان باید ثبت شود که تحقق این امر نیاز به فعالیت پرسش‌گران حرفه‌ای دارد چرا که بسیاری از آنها خود قادر به ثبت خاطرات‌شان نیستند و به این موضوع نیز باید به صورت ویژه توجه شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 327956