توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مازندران در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های معلولان
دولت باید حمایت‌های تکلیفی از معلولان داشته باشد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۵
استاندار مازندران گفت: در کنار دیگر حمایت‌ها، دولت باید حمایت‌های تکلیفی هم از معلولان داشته باشد و زمینه بعدی کار که فراهم کردن فضایی برای فروش تولیدات معلولان است.
به گزارش عرش نیوز، ربیع فلاح عصر امروز در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های معلولان ساری اظهار داشت: همه افراد جامعه باید از امکانات عمومی برخوردار باشند و به‌ویژه باید امکانات خوبی برای معلولان ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه اگر برنامه‌ریزی مناسب انجام شود و امکانات مناسب و کافی در اختیار معلولان قرار دهیم، این افراد بهتر می‌توانند کار کنند، افزود: معلولان با اینکه امکانات کافی در اختیار ندارند اما آثار خوبی در این نمایشگاه ارائه کرده‌اند و با حداقل امکانات، توانمندی خود را ارائه کرده‌اند.

فلاح با اشاره به اینکه توانمند شدن معلولان، بخشی از مشکلات شغلی و معیشتی این افراد را رفع می‌کند، گفت: در کنار دیگر حمایت‌ها، دولت باید حمایت‌های تکلیفی هم از معلولان داشته باشد و زمینه بعدی کار که فراهم کردن فضایی برای فروش تولیدات معلولان است، فراهم کند تا به این طریق بخشی از مشکلات معلولان رفع شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه دولت هر ساله در ردیف‌های بودجه‌ای، برنامه‌های مشخصی را برای حمایت از معلولان قرار می‌دهد، اظهار داشت: برنامه‌های حمایت تکلیفی از معلولان باید به خوبی انجام شود و در استان هم این عزم وجود دارد که به معلولان کمک کنیم تا توانمند شوند.

وی با اشاره به اینکه قانون جامع حمایت از معلولان، هر سال بهتر از گذشته نهادینه می‌شود، گفت: هر دستگاه باید نسبت به وظایف خود در این قانون به خوبی عمل کند.

این مسئول با بیان اینکه معلولان، جزء غیرقابل تفکیک جامعه هستند، تصریح‌کرد: شرایط زندگی عادی برای معلولان باید فراهم شود چرا که این مسئله هم در قانون اساسی تاکید شده و هم از آموزه‌های دینی و تکلیف شرعی است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی و رسانه‌ها باید در زمینه معرفی توانمندی‌های معلولان و اجرایی شدن قانون حمایت از معلولان، تلاش کنند، یادآور شد: همه دستگاه‌ها باید در فراهم شدن نیازهای عمومی معلولان تلاش کنند.
منبع: فارس
کد مطلب: 337153