توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر شبکه بهداشت درمان دهگلان عنوان کرد
فعالیت 42 خانه بهداشت در دهگلان
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶
مدیر شبکه بهداشت درمان دهگلان از فعالیت 42 خانه بهداشت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،علی‌اکبر محمدی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان بر روی جاده ترانزیت و محور و چهارراه  مواصلاتی شهرستان‌های قروه و بیجار، سنندج و کامیاران قرار دارد، ساخت و اتمام پروژه بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان دهگلان ضروری است.

وی گفت: روزانه شاهد تصادفات زیادی در جاده‌ها هستیم و خدمات‌دهی به این میزان تصادف نیازمند ساخت فضای بیمارستانی در دهگلان است.

محمدی اظهار کرد: ماهانه 50 مورد اعزام به بیمارستان شهرستان‌های همجوار داریم، اما متاسفانه این شهرستان به علت نبود فضای بیمارستانی بیشترین آمار مرگ‌ و میر و فوت را درمیان شهرستان‌های استان دارد.

وی گفت: وضعیت فضای بهداشتی در روستاها خوب است، اما در شهر با مشکل فضای بیمارستانی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 42 خانه بهداشت در دهگلان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: در حال حاضر پنج مرکز بهداشتی درمانی روستائی، دو مرکز بهداشتی درمانی شهری، دو پایگاه بهداشتی و یک بیمارستان با 300 نفر پرسنل در رده‌های مختلف با 30 نفر پزشک عمومی و متخصص و داندنپزشک مشغول ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم شهرستان دهگلان هستند.

مدیر شبکه بهداشت درمان دهگلان گفت: بر اساس میانگین به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت باید 5 تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، که از این نظر در دهگلان با مشکل مواجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این مشکل بهره‌برداری از پروژه بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان نیازی ضروری است که امیدواریم هرچه زودتر شاهد تحقق این مهم باشیم.

وی با بیان طرح تحول نظام سلامت همزمان با سراسر کشور در دهگلان در حال اجرا است ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح بستر خدمات‌رسانی بیش از پیش به مردم فراهم شود.

وی تصریح کرد: لازم است مسئولان شهرستان و استان به صورت ویژه و جهشی در فکر تامین اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح باشند./فارس

کد مطلب: 269357