توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رییس جمهوری: ضعف مدیریت به پروژه های حوزه گردشگری لطمه زده است
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۴
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ضعف مدیریت و نبود نظارت در سالهای گذشته به پروژه های مختلف به ویژه حوزه گردشگری لطمه زده است.
به گزارش عرش نیوز؛' مسعود سلطانی فر ' روزشنبه در جریان دیدار از موزه یاسوج افزود: به عنوان مثال پروژه ساخت این موزه که باید در زمان مقرر به بهره برداری می رسید اما همچنان ناتمام باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل موزه یاسوج به 15 میلیارد ریال نیاز داردگفت: پنج میلیارد ریال از سوی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و پنج میلیارد ریال دیگر توسط استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای ادامه کار ساخت این موزه اختصاص یافته است.

سلطانی فر افزود: پروژه موزه یاسوج با دوهزارو 700 متر مربع زیربنا اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار کافی باید تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

سلطانی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت موزه یاسوج از سال 86 آغاز و به دلیل برخی مشکلات حدود دو سال راکد ماند افزود: از ابتدای کار دولت تدبیر و امید این پروژه فعالیت خود را با شتاب بیشتری آغاز کرده است.

وی در دیدار از دهکده سنتی و اقامتگاه تفریحی پارک جنگلی یاسوج نیز گفت: این پروژه در سه فاز به مساحت هشت هکتار و زیربنای یک هزار و 800 متر مربع ساخته می شود.

سلطانی فر افزود: دهکده سنتی مزبور شامل واحدهای اقامتی خانوادگی و عمومی، رستوران، سالن آمفی تئاتر، سکوهای نشیمن ، پارکینگ ، بازاچه محصولات عشایری و پیست اسب سواری است.

وی اعتبار اولیه این پروژه را 63 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای اجرای کامل هرسه فاز این طرح 150 میلیارد ریال نیاز است.

سلطانی فر افزود: فاز نخست این پروژه باید تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

وی گفت: تاکنون برای فراهم کردن برخی زیرساخت ها در این پارک هفت میلیارد ریال هزینه شده و امسال نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چهار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

سلطانی فر افزود: هشت هکتار از پارک تفریحی جنگلی یاسوج که اینک برای ساخت اقامتگاه تفریحی اختصاص یافته باید به بخش خصوصی واگذار شود.

عملیات اجرایی ساخت دهکده سنتی و اقامتگاه تفریحی پارک جنگلی یاسوج پنجم مهر امسال با حضور 'سمیع الله حسینی مکارم 'معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور و جمعی از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج آغاز شد.

870 هکتار از عرصه های منابع طبیعی پارک جنگلی یاسوج جداسازی شده که 70 هکتار آن بدون پوشش جنگلی بوده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران طرح های گردشگری است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 319351