توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در خراسان رضوی تشکیل شود
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵
استاندار خراسان رضوی گفت: شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی در خراسان رضوی تشکیل شود.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید محسن صادقی در جلسه ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی، ضمن محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار داشت: اسلام دین محبت، مهربانی، اندیشه و عقلانیت است و توهین به مقدسات و موج دین ستیزی با استفاده از اندیشه‌های افراطی، استراتژی مدیریت شده صهیونیسم جهانی است که از استقرار نظام‌های مردم سالار دینی هراس دارد.

وی با تاکید بر توجه به موضوعات فرهنگی و رفع چالش‌ها و آسیب‌های این حوزه، افزود: در موضوعات فرهنگی نیازمند نوآوری هستیم و باید با سنجش نیازها و مدیریت آنها و به کارگیری فناوری‌های نوین در راستای ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی تلاش کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آغاز مراحل تدوین برنامه ششم توسعه، گفت: رویکرد پنج برنامه گذشته توجه به موضوعات اقتصادی و برنامه ریزی در این حوزه بوده است.

صادقی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، به موضوعات اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ کمیسیون، کارگروه و شورا در استان با محوریت موضوعات فرهنگی و اجتماعی فعال است؛ خاطرنشان کرد:
مساجد نیز برشی از فرهنگ هستند که باید پیوندی بین کانون فرهنگی و هنری مساجد و این ۱۶ کمیسیون از طریق شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به این که ۵۲ آسیب فرهنگی در استان شناسایی و اولویت بندی شده است؛ بر استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای رفع این آسیب‌ها تاکید کرد.

صادقی اظهار داشت: براساس تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه، تا پایان این برنامه ۲۵ درصد مساجد باید دارای کانون فرهنگی باشند که این آمار در خراسان رضوی ۲۷ درصد است.

وی افزود: هم اکنون هزار و ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری فعال در استان مشغول به فعالیت هستند که ۹۶۰ کانون در روستاها شکل گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به وجود ۶۰۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد خواستار توجه ویژه روحانیون این مساجد به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و فعال تر شدن کانون های فرهنگی و هنری این مناطق شد.

صادقی تصریح کرد: از محل کمک‌های شهرداری، اراضی مورد نیاز برای ساخت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد حاشیه شهر، تامین می‌شود.

وی با بیان این که کانون‌های فرهنگی و هنری باید روحانی محور باشد، گفت: در تشکیل این کانون‌ها، اثر بخشی و کارآمدی فعالیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، با تاکید بر این که فعالیت‌های فرهنگی نیازمند نظارت مستمر است؛ از دبیرخانه ستاد خواست تا برنامه‌های اجرایی و عملیاتی کانون‌ها برای سال آینده را تدوین و ارائه کند.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 358457