توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح :
پیشگیری از وقوع جرم اولویت اصلی متولیان امر قضا در کشور است
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پیشگیری از وقوع جرم را اولویت اصلی متولیان امر قضا دانست و گفت : باید در زمینه جلوگیری از وقوع جرم و داشتن جامعه ای سالم بیش از گذشته در کشور برنامه ریزی صورت گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین 'محمدکاظم بهرامی' روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادستان نظامی سیستان و بلوچستان افزود: همه متولیان فرهنگی، برنامه ریزان سیاسی و اجتماعی، دستگاه قضا و نیروهای مسلح، دانشمندان و نخبگان باید دست به دست هم دهند و برای کاهش جرم در جامعه تلاش مضاعف کنند.

وی حرکت در مسیر حق و عدالت را محور کار قضات در جامعه اسلامی برشمرد و گفت: بزرگترین آفت و آسیب برای قضات انحراف از مسیر حق و عدالت است و بر این اساس هیچگاه نباید بر میل و خواسته خود یا دیگران عمل کند.

وی اظهار کرد: به تعبیر امام خمینی(ره) قوه قضاییه به عنوان مرجع و پناهگاه مردم ستم دیده، قوه ای مستقل است و هیچ مقامی حق دخالت در آن را ندارد و قضات باید بدون ملاحظه حکم اسلام را صادر کنند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه به تناسب مقام، وظیفه قضات نیز بزرگ است گفت: قضات باید در نوع ادب همواره خود را در محضر خدا بدانند، خود مراقب امیال و خواسته های نفس شان باشند و با مردم به نیکی سخن گویند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ادامه داد: امنیت و سلامت به عنوان دو نعمت بسیار ارزشمند در جامعه شناخته می شود که قضات نیز در کنار نیروهای مسلح تامین کننده بخشی از امنیت هستند.

وی افزود: در شرایط فعلی ملاحظه می شود فارغ از بحث های ضد انقلاب و اشرار که خود مسائل مهمی است ماهانه چقدر قتل اتفاق می افتد و ضرب و جرح دومین جرم در کشور بحساب می آید.

وی تاکید کرد : وظیفه متولیان امر در رابطه با تامین امنیت مردم بویژه نیروهای مسلح و قضات در زمینه پیشگیری و مقابله با جرم از جمله ضرب و جرح، سرقت، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، مزاحمت های تلفنی و فضای مجازی بسیار حساس است.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با بیان اینکه قضات در سازمان نیروهای مسلح کشور با استقلال کار خود را انجام می دهند گفت: قضات در این سازمان دو وظیفه مهم از جمله احقاق حق مردم از نیروهای مسلح و ارتقای سلامت و کمک به اقتدار این نیروها را بر عهده دارند.

حجت الاسلام 'ابراهیم حمیدی' با بیان اینکه اقتدار زمینه ساز سلامت است، اظهار کرد: اگر یک فرد در بدنه نیروهای مسلح از سلامت کافی برخوردار نباشد نمی تواند اقتدارش را حفظ کند.

وی تاکید کرد: اقتدار امروز نیروهای مسلح در سطح کشور و استان حاکی از سلامت افراد فعال در این حوزه است که سازمان قضایی نیروهای مسلح تضمین بخشی از این سلامت محسوب می شود.

'مرتضی تمیزی' و 'محمدرضا میرشکاری' در پایان این مراسم به ترتیب به عنوان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادستان نظامی سیستان و بلوچستان منصوب و از زحمات مدیران قبلی قدردانی شد.

پیش از این محمد صبوری به عنوان رییس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان و تمیزی به عنوان دادستان سابق نظامی سیستان و بلوچستان فعالیت می کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 328559