توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بازسازی شبکه‌های آب روستاهای کهگیلویه نیازمند ۱۰۰ میلیارد اعتبار است
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
مدیر آبفای روستایی کهگیلویه با اشاره به فرسوده بودن شبکه‌های‌آبرسانی روستایی گفت: برای توسعه، بازسازی و مهندسی مجدد این شبکه‌ها ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش عرش نیوز؛ولی جفتا اظهار داشت: انشعابات غیرمجاز عامل قطعی و کاهش فشار آب است.

مدیرآبفای روستایی کهگیلویه با بیان اینکه روستای کمال آباد از توابع شهرستان لنده دارای 15خانوار است که به علت سوختن تابلوی برق به مدت یک هفته آب آن منطقه قطع بوده است،گفت: دوبار به وسیله تانکر آبرسانی به اهالی این روستا آبرسانی انجام شده است و قطعی آب به خاطر بدهی به این اداره نبوده است.

جفتا بابیان اینکه مهم‌ترین مشکل آبفای روستایی شهرستان کهگیلویه کمبود نقدینگی است،ابراز کرد: انتظار می‌رود مردم شریف شهرستان به موقع نسبت به پرداخت آب بها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در بازدید از بعضی روستاها انشعابات غیرمجاز آب مشاهده شد، افزود: در بعضی از روستاها بیش از 5درصد مردم از انشعابات غیرمجاز برای کشاورزی استفاده می‌کنند که این کار خلاف قانون است و آب سرمایه زندگی است و باید برای جلوگیری و هدرروی آب فرهنگ‌سازی شود.

جفتا با بیان اینکه 40درصد از شبکه‌های آب شهرستان کهگیلویه فرسوده است، عنوان کرد: در فصل سرما و زمستان به علت اینکه مصرف آب پائین است درصد شکستگی لوله‌ها بیشتر از سایر فصول سال است.

وی ابراز کرد: روزانه ترکیدگی لوله به این اداره گزارش می‌شود و شبکه آبرسانی کهگیلویه نیازمند بازسازی مجدد است و برای این کار بیش از 10میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جفتا تعداد مشترکین آب و فاضلاب روستایی شهرستان کهگیلویه را 17 هزار مشترک عنوان کرد و افزود: این مشترکان در 450روستا شهرستان وجود دارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333157