توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هفتمین کنگره سراسری شعر عاشورایی قروه آغاز شد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۳
هفتمین کنگره سراسری شعر عاشورایی قروه شامگاه سه شنبه با حضور بیش از 200 شاعر از 25 استان کشور در مهدیه سریش آباد قروه در استان کردستان آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز؛رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه در آیین گشایش این کنگره گفت: کنگره شعر عاشورایی با هدف آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضایل حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقای سطح کیفی شعر و گسترش هرچه بیشتر آن در کشور برگزار شده است.

محمد آزادی گفت: در بخش زیر 30 سال این کنگره 180 اثر از 86 شاعر و در بخش بالای 30 سال نیز 217 اثر از 137 شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

به گفته وی از 397 اثر ارسالی به دبیرخانه هفتمین کنگره سراسری شعر عاشورایی، 100 اثر به مرحله نخست داوری این کنگره راه یافته است.

وی بیان کرد: در کنگره امسال شش اثر به عنوان آثار برتر در دو حوزه زیر و بالای 30 سال برگزیده می شوند.

آزادی افزود: 24 اثر نیز به مرحله قرائت راه می یابند که از شاعران این آثار نیز با اهدای جوایزی قدردانی می شود.

هفتمین کنگره سراسری شعر عاشورایی قروه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار شده است.

آیین اختتامیه این کنگره نیز امروز چهارشنبه در سالن آمفی تئاتر شهید ورمقانی مجتمع فرهنگی هنری فردوسی قروه برگزار می شود.

قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343958