توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزارت خارجه:
موضوع حضور تیم کشتی آمریکا در ایران به کمیته ویژه ارجاع شد
يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۴
روابط عمومی وزارت امور خارجه طی پیامی اعلام کرد که درباره حضور تیم ملی کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی کشتی تصمیم‌گیری خواهد شد.
 به گزارش عرش نیوز، بدنبال انتشار مطالبی در رسانه ها و گمانه زنی در خصوص چگونگی حضور تیم ملی کشتی آمریکا در "مسابقات جام جهانی کشتی" که قرار است در روزهای 28 و 29 بهمن ماه جاری در شهر کرمانشاه برگزار شود، وزارت امور خارجه با اشاره به مفاد بیانیه مورخ 9/11/95 خود و در صیانت و پاسداری از حقوق اتباع ایرانی و دفاع از منافع ایرانیان تاکید و اعلام می کند که این موضوع به منظور ‌اتخاذ تدابیر و تصمیم گیری لازم به کمیته ویژه پیش بینی شده که با مشارکت دستگاههای ذیربط به همین منظور در وزارت امور خارجه تشکیل شده است، ارجاع گردید.

 
دونالد ترامپ روز جمعه (8 بهمن 95) چند روز پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری خود دستور ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور ازجمله ایران به امریکا را امضا کرد.

 
طبق این دستور ورود تمامی اتباع ایران، عراق، سوریه، سودان، لیبی، یمن و سومالی به امریکا به مدت 90 روز ممنوع است و «برنامۀ پذیرش پناه‌جویان» در آمریکا به مدت 120 روز به حالت تعلیق درمی‌آید.

 
این دستور جدید ترامپ  موجب سرگردانی مسافران و هرج‌ومرج در فرودگاه‌های جهان شده  و نگرانی‌هایی را در میان شهروندان این کشورها  برانگیخته است./تسنیم
کد مطلب: 391658