توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه استان مرکزی:
۸۰۰ شبکه اینترنتی در پایگاه‌های بسیج استان مرکزی راه‎اندازی شد
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴
فرمانده سپاه استان مرکزی گفت: شبکه شباب راه‌اندازی شد که در سال قبل پیش بینی کردیم ۵۰۰ شبکه راه‌اندازی کنیم و امسال ۸۰۰ شبکه راه‌اندازی شده است.
به گزارش عرش نیوز؛سردار مهدی صدیقی در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: اصحاب رسانه با توجه به مشئولیتی که دارند با کتاب مانوس و اهل مطالعه باشند.

وی افزود: امام خمینی(ره) در سال 58 دستور تشکیل بسیج مستضعفان را داد، در آن مقطع کسانی به اهمیت موضوع پی نبردند و به مرور زمان در روند پیش‌روی انقلاب مشخص شد این سازمان در حفظ دستاوردهای ان و سرعت دادن به دستاوردها چقدر موثر بوده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: بسیج از همان زمان شکل گیری وظیفه خدمات دهی به مردم را داشت، کمبود امکانات به شکلی بود که ضرورت داشت عده‌ای در جهت خدمت‌رسانی به مردم ورود کنند.

سردار صدیقی با اشاره به نقش بسیج در امنیت گفت: بسیج نقش ویژه‌ای در امنیت دارد به طوری که شهدای بسیج 50 درصد بیش از شهدای اقشار دیگر است، حضور بسیجیان در عملیات آفندی ثبت شده است، اگر آنها نبودند با آن وضعیت اوایل انقلاب و جوسازی منافقین و تضعیف روحیه ارتشیان و سپاه نوپا بسیج توانست نقش آفرینی کند.

وی افزود: بسیجیان حضور خوبی در جبهه های جنگ به صورت داوطلبانه داشتندو آموزش‌ها و سازمان‎های بر اساس نیاز در عملیات‌ها شکل داده و مشارکت کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در مهندسی جنگ بسیجیان در رشته‌های مهندسی جنگ را یاری کردند ارتش عراق از کشورهای برزگ و صنعتی کمک گرفت و مهندسی جنگ خود را پشتیبانی می‌کرد.

سردار صدیقی با اشاره به مهندسی جنگ گفت: روحیه سلحشوری مردم ما بود تا به عنوان بسیج در جبهه‌ها حضور پیدا کرده و نیاز مهندسی جنگ را خوب پشتیبانی کردند.

وی افزود: در بعد از جنگ بحران‌های دیگری مانند فتنه 78 و 88 در کشور پدید آمد و نشان داد دشمنان زیرکانه قائله ‌هایی ایجاد می‌کنند و بسیجیان در همه صحنه‌ها امنیت ایجاد کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: اگر روحیه بسیجی ملت ایران نبود و اگر اقتدار ارتش نبود خاک ایران را با توبره برده‌بودند، نقش بسیج در امر سازندگی پس از دفاع مقدس بسیار موثر بود به ویژه کسانی که در سازمان مهندسی جنگ بدنه قرب سپاه را تشکیل دادند.

سردار صدیقی با اشاره به نقش بسیجیان در سازندگی گفت: شرکت‎های بزرگ خارجی حاضر نبودند در کشور سرمایه‌گذاری کنند و شرکت‌های داخلی توان تجهیز نداشتند ولی همان نیروهایی که مهندسی جنگ را هدایت کردند خود اقدام به سازندگی و سد سازی کردند و زیر ساخت‎سازی‌ها از قرارگاه قرب عملی شد.

وی افزود: در زمینه‌های علمی نیز در المپیادهای جهانی آمار قابل توجهی از شرکت کنندگان بسیجی و با روحیه بسیجی شرکت دارند، در مسئله پدافند غیرعامل خوش درخشیدند و نخستین گروه‌هایی که بعد از زلزله بم حضور یافته و امنیت را ایجاد کردند بسیجیان بودند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: باید برنامه های هفته بسیج به گونه‌ای باشد که آنچه در دوران دفاع مقدس به یک فرهنگ عالی تبدیل شد به نسل جوان و نوجوان انتقال یابد.

سردار صدیقی با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: راهیان نور به انتقال حداقلی انتقال آن فرهنگ کمک می‌کند، به سهم خودمان در این هفته در این مسیر قدم برداریم، امسال با کمک پایگاه‎های مقاومت استان سهمیه اعزامی استان برای مراسم بزرگداشت رحلت امام از 12 هزار نفر به 16 هزارنفر افزایش داشت.

وی افزود: به کمک بسیج دانش‌آموزی از 15 مهرماه تاکنون 3 هزار دانش‌آموز دبیرستانی از مناطق جنگی جنوب و غرب در قالب کاروان‎های راهیان نور بازدید داشته و و در تابستان امسال نیز 1600 نفر قالب کاروان راهیان نور خانواده از مناطق جنگی غرب بازدید کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در سازمان پایگاه‌های مقاومت بسیج 16 گردان بیت‌المقدس، 12 گردان امام حسین(ع) ، 1 گردان کوثر و 1 گردان امام علی(ع) برنامه‌های آموزشی و تاکتیکی و رزمایشات را انجام داده و ماهی یک بار برنامه‌های تمرینی برای بالا بردن توان امادگی در کشور دارند.

سردار صدیقی با اشاره به ورود بسیج به مسائل فرهنگی گفت: در مسائل فرهنگی اقدامات خوبی توسط بسیجیان به کار گرفته شده مانند مبارزه با ماهواره که با آن سبک و سیاق جواب نداد و بسیج در این مورد ورود پیدا کرد و توانست از طریق فرهنگی با برگزاری 781 نشست در سطح استان با جمعیت های مختلف برای 148 هزار نفرنشست تشکیل داد.

وی افزود: این  نشست‌ها بسیار موثر بوده به طوری‌که 300 نفر خود به صورت داوطلبانه ماهواره خود را تحویل دادند، در سال گذشته به 2800 خانواده شهید بازدید داشته و امسال تاکنون 980 خانواده را بازدید و 826 خانواده شهید جانباز و ایثارگر را به مشهد اعزام کرده‌ایم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در این سه سال به عنوان حلقه‌های صالحین تا 7000 حلقه صالحین در بسیج محلات و اقشار راه‌اندازی شده و هم‌اکنون فعال هستند.

سردار صدیقی با اشاره به طرح هجرت گفت: در امر بسیج سازندگی در طرح هجرت دانش‌آموزی 2200 دانش‌آموز به مناطق محروم اعزام و 96 هزار متر مربع از مدارس این مناطق رنگ‌آمیزی شد، 600 میز و صندلی تعمیر شد.

وی افزود: در اردوهای جهادی دانشجویان 30 گروه به مناطق محروم اعزام و خدمات فرهنگی و مشاوره‌ای و پزشکی و کشاورزی و علمی ارائه کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز ورود پیدا کرده و با ارائه الگوی کشت مناسب با آب در تقویت اقتصاد مملکت قدم برداشته و یک فرهنگ ارائه دادیم، 150 میلیارد ریال وام داده و 1400 نفر با آن وام‌ها توانستند به خود کفایی برسند.

سردار صدیقی با اشاره به محرومیت‎زدایی گفت: برای محرومیت زدایی نیز در امسال 8 میلیاردریال جذب سرمایه داشته و در سال گذشته نیز 14 میلیارد ریال جذب کردیم.

وی افزود: راه‌اندازی شبکه شباب بود که در سال قبل پیش بینی کردیم 500 شبکه راه‌اندازی کنیم که امسال 800 شبکه راه‌اندازی شد، از طرح ‌های نوآورانه صنعتی حمایت می‌کنیم، خانه نخبگان از سال گذشته راه‎اندازی شد و درباره مشکلات صنایع 150 مشکل شناسایی و راهکار ارائه شده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در سطح شهرستان‌ها همایش مشترک ائمه جماعات، هیئت امنا تکریم از چهره‌های موفق مجله در مساجد، اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم، یادواره‌شهدا در دانشکده‎ها از جمله برنامه‎های هفنه بسیج در استان مرکزی است بخشی از برنامه‌های بسیج در این هفته است.

سردار صدیقی با اشاره به دیگر برنامه‌ها گفت: دیدار با خانواده شهدا به صورت نمادین، افتتاح 31 سالن ورزشی ساخت آنها از 2 سال قبل به عنوان سالن‌های صالحین و 9 دی شروع شد و براساس ظرفیت های استان که در این هفته به اتمام برسد.

وی افزود: 25 درصد اعتبارات این سالن ها از اعتبارات مردمی و استانی بود که بخشی را سازمان بسیج داد و 60 میلیارد ریال هزینه کردیم و در مدت 2 سال سالن ها به متراژ 21 هزار متر مربع ساخته شد که اعتبار آن 50 میلیارد ریال بود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: نشست نخبگان علمی در استان همزمان با کشور، تجلیل از خیرین سازندگی و محرومیت زدایی  که 1400پروژه کوچک خانواری را در برگرفته، همایش اقتصاد مقاومتی و تعاونی کشاورزی به صورت کشوری در استان، گردهمایی  خانواه محور، تربیت پایدار،  همایش شکوه هجرت دانشجویی، اختتامیه اردوهای و جهادی اجتماع بزرگ بسیجیان در 5 آذر، عطر افشانی و گلباران مزار شهدا توسط بسیجیان در سطح استان، کوه پیمایی روز جمعه و نماز جمعه نشست تخصصی بررسی نقش خانواده در تمدن نوین اسلامی توسط خواهران از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

سردار صدیقی با اشاره به دیگر برنامه‌ها گفت: برگزاری کارهای فرهنگی، برگزاری جشنواره خلاقیت های نو ابتکارات پایگاه مقاومت محلات و مساجد، مسابقات ورزشی، همایش بسیج طلاب در سطح پایگاه‌ها، برنامه‎ها و نشست‌های بصیرتی از دیگر برنامه‎ها است.

وی افزود: رسانه‎ها تکلیف خود را نباید فراموش کنند و این مهم انعکاس داده شود، رسانه‌ها مکلف‎اند برای گسترش فرهنگ ناب بسیحی که نیاز جوان امروز است بکوشند و درس استقامت و پاسداری و معنا و معنویت به این نسل ارائه شود تا دیگران از آن استفاده کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: یادواره شهدا در دانشگاه، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی زیرا اگر همه به میدان آیند تحقیق می‌کنند به تکاپو می‌افتند، صحنه، صحنه مبارزه فکری و تبادل  فکری بیشتری باشد، باید به جوانان میدان داده شود که دارد عرصه شوند.

سردار صدیقی با اشاره به بسیج فرهنگیان گفت: در بسیج فرهنگیان ضعیف هستیم و باید دراین بخش ورود شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331654