توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
البغدادی یک پنچرگیر را به سرکردگی داعش در شمال بعقوبه تعیین کرد!
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۴
یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که سرکرده داعش یک پنچرگیر را به سرکردگی این گروه تروریستی در شمال «بعقوبه» تعیین کرده است.
به گزارش عرش نیوز، یک منبع امنیتی در استان «دیالی» عراق روز دوشنبه اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش یک پنچرگیر را به عنوان سرکرده این گروه در «حوض الحاوی» واقع در شمال «بعقوبه» تعیین کرده است.

 
این منبع افزود که بنا بر داده های اطلاعاتی موجود ابوبکر البغدادی یکی از عناصر این گروه با نام «ابن الملا» را به سرکردگی داعش در «حوض الحاوی» واقع در ۸۰ کیلومتری شمال بعقوبه تعیین کرده است.

 
وی که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفت که «ابن الملا» که در اواخر دهه سوم زندگی خود قرار دارد پیش از سال ۲۰۱۴ شغل های آزاد زیادی در منطقه «العظیم» داشته است که آخرین و بارزترین آنها پنچرگیری بوده است!

 
منبع مذکور با بیان اینکه پدر ابن الملا و برادرانش از سرکردگان گروه القاعده بوده اند، افزود: جنایت کشتار عناصر نیروهای عشایر در روستای الحمد واقع در شرق العظیم توسط ابن الملا که شناخت خوبی از جغرافیای این منطقه دارد روی داد. البغدادی سعی دارد از طریق تغییر سرکردگان میدانی در برخی مناطق دیالی به اقدامات خشونت بار برای ایجاد نا امنی و بی ثباتی داخلی دامن بزند.

 
روستای الحمد واقع در شرق منطقه العظیم روز دوشنبه شاهد حمله مسلحانه گروه تروریستی داعش به یکی از مراکز نیروهای عشایر بود که در پی آن ۷ نفر از این نیروها کشته شدند./ مشرق به نقل از شبکه سومریه
کد مطلب: 391450