توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی سکونتگاه‌های غیررسمی کدامند؟
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
معاون اجتماعی بهزیستی استان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها و سکونت‌گاه‌های غیرمجاز نیازمند توجه مسئولان است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا؛"نسرین شهبازی" اظهار کرد: با توجه به سکونت شماری از مردم استان در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی و از طرفی وجود آسیب‌های اجتماعی در این مناطق باید اقداماتی برای کاهش این آسیب‌ها انجام شود.

 
وی بر ارتقاء مهارت‌های شهروندی، وضعیت اجتماعی و فرهنگی مردم این مناطق و ارائه آموزش‌های لازم به آنها تاکید کرد و افزود: ساکنان این مناطق با آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی و اقتصادی مواجه هستند.

 
معاون بهزیستی ایلام ، ادامه داد: یکی از اقدامات این اداره کل در این زمینه راه‌اندازی پایگاه‌های خدمات اجتماعی در حاشیه شهرها بوده که تاکنون در چهار سکونتگاه غیررسمی استان شامل ایلام، چوار، سیروان و "کل کل" آسمان آباد چرداول ایجاد شده است.

 
شهبازی شناسایی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده، ارجاع به ارگان‌های مربوطه، ارایه خدمات آموزشی، فرهنگی، رفاهی، مشاوره، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج، ارتقاء سلامت روان و غیره را از جمله خدمات ارائه شده از طریق پایگاه‌های خدمات اجتماعی محلات به مردم ساکن در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی برشمرد و گفت: اعتیاد، طلاق، نزاع و غیره از جمله عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه شهرها است.

 
وی با اشاره به اینکه شمار پایگاه‌های خدمات اجتماعی استان امسال به دو برابر افزایش یافته و در صورت همکاری مسئولان و تامین اعتبار لازم در صدد توسعه این مراکز هستیم، تصریح کرد: خوشبختانه با رایزنی‌های انجام گرفته با مسئولان استانداری ساماندهی و توجه خاص به ساکنان مناطق حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار نشست‌های کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قرار گرفته است.
کد مطلب: 294052