توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اردوگاه کار درمانی استان مرکزی:
فرهنگ دینی در بین زندانیان استان مرکزی ترویج شود
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۳
رئیس اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی استان مرکزی گفت: باید تلاش شود تا بتوانیم فرهنگ اسلام و دین را در بین زندانیان گسترش دهیم.
به گزارش عرش نیوز: محمد حسن نصیری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا بتوانیم اندیشه ها و باورهای دینی را در بین زندانیان ترویج دهیم اظهار داشت: برگزاری چنین مراسمی به مناسبت سالروز رحلت رسول اکرم(ص) و همچنین شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) در یک حرکت نمادین و ابتکاری می تواند بر روی باورها و اندیشه های زندانیان تاثیر گذار باشد.

وی افزود: زمینه های برگزاری این مراسم معنوی با سنجیدن تمامی جوانب بعد از یک ماه با برنامه ریزی دقیق و با یک پروژه گسترده و فنی که با همکاری و تعامل جمع بسیاری از مددجویان و کارکنان انجام شده برگزار شده تا بتوانیم معنویت را در بین این افراد گسترش دهیم.

نصیری خاطرنشان کرد: مراسم سوگواره آئینی، مذهبی برای نخستین بار در اردوگاه کادر درمانی با هدف اجرای برنامه های اثر گذار و مثبت با رویکرد افزایش تعامل فکری مددجویان این استان برگزار می شود.

رئیس اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی استان مرکزی تصریح کرد: باید تلاش شود تا بتوانیم فرهنگ اسلام و دین را در بین زندانیان گسترش دهیم تا بتوانیم با تحقق این مهم در رشد و تعالی زندانیان با پیروی از موازین اسلامی گام برداریم و بتوانیم با نهادینه کردن این مهم در بین زندانیان مانع از بازگشت مجدد این افراد به زندان شویم.

نصیری با اشاره به اینکه اگر افراد در این مسیر قرار گیرند دیگر منحرف نمی شوند گفت: اجرای برنامه های اثر گذار و مثبت با رویکرد افزایش تعامل فکری مددجویان با اندیشه های مذهبی و اعتقادی و در نهایت قرار گرفتن در مسیر انسان ساز کلام وحی و افکار آسمانی بوده که تاثیر گذاری فراوانی دارد.

وی افزود: هر قدر فرهنگ و معنویت در این بخش افزایش پیدا کند اثرگذاری آن در محیط زندان بیشتر بوده که در این راستا می توانیم فرهنگ مطلوب درست زندگی کردن همراه با معنویت را نیز به زندانیان بیاموزیم.

رئیس اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی استان مرکزی تصریح کرد: در تشویق و تنبیه، ضوابط و اصولی وجود دارد و مدیر هر مجموعه باید بر اساس آن معیارها عمل کند و این مهم اگر برگرفته از موازین اسلامی باشد کارآمدی خود را به خوبی نشان داده و از این ابزار می‌توان در جهت دستیابی به آرمان‌ها و اهداف حکومت و مدیریت اسلامی بهره کافی و وافی را برد.

نصیری با اشاره به اهمیت مدیریت اسلامی در بین زندانیان گفت: اگر این مهم محقق شود علاوه بر کسب رضایت و خشنودی خداوند می تواند در کاهش جرایم نیز مهم بوده و نقش داشته باشد واگر این مهم نادیده گرفته شود آثار مخربی را در زندگی فردی و اجتماعی افراد گذاشته و توانمندیها و استعدادهای نهفته زندانیان در این بخش نادیده گرفته شده و از بین می رود.

وی افزود: در حال حاضر ریشه بسیاری از جرایم را می توان دور بودن از اسلام و معنویت دانست زیرا هر کجا که از یاد خدا فاصله گرفته شود جرایم و اتفاقات بسیار بدی رخ می دهد و باید تلاش کنیم این مهم را که تا حد زیادی در جامعه کنونی مغفول مانده را احیا کنیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344858