توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان:
جابه‌جایی دام و طیور غیرمجاز در استان سمنان ممنوع شد
دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از ممنوعیت جابه‌جایی دام و طیور غیرمجاز در جاده‌های این استان خبر داد.

به گزارش عرش نیوز از سمنان حسن هاشم‌زاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح با مشارکت نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به خطر شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از طریق حمل و نقل غیرمجاز دام و عدم رعایت اصول بهداشتی افزود: دامپزشکی استان سمنان در همین راستا با اجرایی شدن یک طرح در سطح استان جاده‌ها و محورهای مواصلاتی را برای متخلفین بهداشتی ناامن کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از برخورد شدید با عوامل تخلف خبر داد و گفت: امنیت غذایی مردم خط قرمز همه همکاران ما و مسئولان کشور است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 200رأس دام سبک و سنگین در حین حمل و نقل غیرمجاز در جاده‌های این استان توقیف شده است تصریح کرد: علاوه بر این در این مدت بیش از 57 هزار قطعه طیور زنده و بالغ بر 30 هزار کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیرمجاز در محورهای این استان در حال حمل و نقل غیرمجاز توقیف شده است.

هاشم‌زاده با اشاره به شیوع برخی بیماری‌های مشترک در سالیان اخیر، خاطرنشان کرد: دامپزشکی استان سمنان با رصد همه محورها می‌کوشد از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کند.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرسنل انتظامی این استان خبر داد و گفت: دامپزشکی استان سمنان با همکاری پلیس این استان گشت‌های مشترک راه‌اندازی کرده تا با متخلفین برخورد کند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی این استان گفت: همه دستگاه‌های ذی‌ربط در اجرای این طرح همکاری خوبی با دامپزشکی استان سمنان داشتند.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390758
 
 


پربازدیدترین