آموزشی احیای قلبی ریوی به مدیران مدارس نیشابور
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۱
عرش نيوز : مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حواث وفوریتهای پزشکی نیشابوراز برگزاری دوره آموزشی احیای قلبی ریوی پایه برای مدیران مدارس نیشابور خبر داد.
به گزارش عرش نيوز: حسین محمدی نیشابور افزود: دوره آموزشی احیای قلبی ریوی پایه را برای ۲۵۰ نفر از مدیران مدارس نیشابور در محل سالن تربیت با همکاری واحد بهداشت مدارس آموزش و پرورش برگزار گردید ومدیرا ن مدارس با اقدامات لازم در مواجهه با فردی که دچار ایست قلبی شده باشد آشنا شدند.

وی بیان داشت: شعار اورژانس هر خانواده ایرانی یک امدادگر می باشد که برای رسیدن به این شعار باید همه آحاد جامعه بویژه قشر تاثیر گذار فرهنگیان و نیروهای نظامی در کلاسهای کمک های اولیه و احیای قلبی ریوی پایه شرکت نمایند و آموزش های لازم را ببینند .

محمدی همچنین یاد آور شد در صورت مشاهده فردی که دچار ایست قلبی شده است پس از کمک خواستن از ۱۱۵ و دادن آدرس دقیق نسبت به چک کردن پاسخ گویی بیمار با بلند صدا زدن و زدن به شانه های بیمار و اقدام به ۱۰۰ بار ماساژ وسط قفسه سینه بیمار نمایند تا اورژانس به محل حادثه رسیده و اقدامات تکمیلی را انجام دهد.

بر پایه این گزارش : مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان فیروزه نیز از برگزاری کلاسهای آموزشی جهت افزایش سطح آگاهی عموم افراد جامعه یک دوره کلاس کمکهای اولیه با هدف آموزش احیاء قلبی ریوی پایه، نحوه صحیح آتل بندی و آموزش کنترل علائم حیاتی در سطح دبیرستانهای شهر همت آباد از توابع شهرستان فیروزه برگزار گردید خبرداد.علی عابدی در ادامه افزود :در این کلاس که به مدت دو ساعت از سوی اورژانس ۱۱۵ شهرستان فیروزه برگزار شد ،دانش آموزان از نزدیک با نحوه صحیح گرفتن علائم حیاتی و روش صحیح برخورد با مصدومین سوانح ترافیکی آشنا شدند.
کد مطلب: 170653