توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله خاتمی در جمع فرهنگیان و معلمان سنندج:
شیعه و سنی برای داعش و تکفیر تفاوتی ندارد / ماهواره‌ها به دنبال تغییر هویت اسلامی هستند
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶
امام جمعه موقت تهران گفت: داعش و گروه‌های تکفیر نقطه مقابل اسلام ناب قرار گرفته‌اند و با تحریف دین، به راحتی یک پرنده سر آدم می‌برند و در این کار شیعه و سنی برای آنها تفاوتی ندارد.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سیداحمد خاتمی صبح امروز در جمع فرهنگیان و معلمان شهر سنندج در سالن شهید مطهری این شهر اظهار داشت: وجه تمایز فرهنگ ایران با دیگر فرهنگ‌ها در وجود دین است چرا که هویت فرهنگ ما را دین تشکیل می‌دهد.

به گفته امام جمعه موقت تهران، دین نعمت بزرگی است که خداوند آن را به ما داده است و اسلام با این نعمت حیاتبخش زنده شد.

وی در ادامه فرهنگیان و معلمین را مورد خطاب قرار داد و گفت: عزیزان آموزش و پرورش در کلیدی‌ترین نهاد این نظام خدمتگزار هستند و در این مبالغه نیست.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: دو نگاه را می‌توان به آموزش و پرورش داشت که یک نگاه، نگاه شغلی است و ممر درآمد معلمان همین شغل است، در این نگاه، تفاوت در عملکرد است و کسی که نگاه شغلی دارد جز انجام درست کارش دغدغه دیگری ندارد.

وی نگاه دوم به معلمی را نگاهی فراتر از شغلی دانست که نگاهی ارزشمند است و در این نگاه، معلم دانش‌آموز را فرزند خود و یک امانت می‌داند که در تلاش است تا آنگونه که باید، دانش‌آموزان پرورش یابند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نگاه به آموزش و پرورش و معلمی باید نگاه فرهنگی باشد و دولت محترم هم بتواند زندگی آبرومندانه تلاشگران این عرصه را تامین نماید.

آیت‌الله خاتمی یادآوری کرد: تعمیق‌بخشی عشق به خداوند در جان دانش‌آموزان و گفتن از نعمت‌های خدا برای آنان، تثبیت کردن عشق به اسلام در جان آنها را از بعد دینی امانتداری در اسلام دانست که باید معلمان ما به این موضوعات توجهات ویژه‌ای داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: برای دانش‌آموزان باید از مهر خدا و نعمت‌های خدا گفت چرا که انتظاری که از آموزش و پرورش می‌رود، خروجی آن باید یک انسان خداباور باشد.

وی گفت: ماهواره‌های بیگانه عکس این موضوع را دنبال می‌کنند و در پی تغیر هویت دینی ما هستند و در این راستا بسیار زیرکانه عمل می‌کنند.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: در تمامی سریال‌ها، تحلیل‌ها و فیلم‌های آنها خدا غایب است و نمی‌خواهند خداوند به صحنه اندیشه مخاطبان آنها بیاید.

وی همچنین گفت: نظام اسلامی ما نظام دینی است و سبک لائیک با هیچ کجای آن سازگاری ندارد، لذا از انتظار از آموزش و پرورش هدایت دانش‌آموزان در مسیر درست اسلام و دین است و کوتاهی در این زمینه توجیه‌پذیر نیست.

امام جمعه موقت تهران همچنین عرضه دین ناب را مورد تاکید قرار داد و گفت: خطرات دین داعشی و تکفیری از خطرات بی‌دینی و کفر بیشتر است و باید مواظب بود که دین ناب را به دانش‌آموزان نشان داد.

وی تصریح کرد: جریانی که اسلام را تکفیر می‌کنند و به راحتی مثل یک پرنده سر آدم را می‌برند و تشیع و تسنن را کافر قلمداد می‌کنند، خطری بیشتر از بی‌دینی دارند و این مسئولیت فرهنگیان در هدایت دانش‌آموزان را بیشتر می‌کند.

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: آنها می‌گویند که شیعیان، امامان را خدا می‌دانند در صورتی که امامان نزد شیعیان، آدم‌های صالح خداوند هستند و این آدم‌های صالح و اهل بیت برای اهل سنت هم مورد احترام هستند تا جایی که امام شافعی به عنوان رهبر فقه شافعی یک دیوان در منقبت اهل بیت دارد و کتاب‌هایی که اهل سنت در منقبت اهل بیت دارند اگر بیشتر از کتاب های شیعه نباشد، کمتر نیست.

وی در پایان سخنان خود دین داعش و تکفیری را دین تحریفی خواند که مورد پسند استکبار است و کسانی که ذره‌ای دین را قبول ندارند بودجه تکفیری‌ها در تبلیغ اسلام دروغین را تامین می‌کنند.

منبع:فارس

کد مطلب: 342869