توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهرداری کرج کمیته جذب درآمدهای پایدار تشکیل دهد
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱
عضو شورای شهر کرج گفت: چندین بار شورا پیشنهاد کمیته جذب درآمدهای پایدار در شهرداری را مطرح کرد تا با استفاده دائمی از آن دغدغه ای برای این امر نداشته باشیم اما تاکنون فعالیت چشمگیری در این زمینه انجام نشده است.
به گزارش عرش نیوز:
امیر حسام عباسی، با اعتراض به فروش زمین های شهر توسط شهرداری، اظهار کرد: از زمان انتخاب شهردار جدید و حضور اعضای دور چهارم در شورای شهر، ایجاد درآمد پایدار به عنوان دغدغه ای مهم تلقی می شد و اکنون زمان ارزیابی عملکرد شهرداری فرا رسیده است.

وی گفت: بر اساس قانون, شهرداری می تواند بخشی از درآمد خود را از طریق فروش تراکم، ساخت ساختمان، اخذ جرایم بعد از تخلفات و جرایمی از این قبیل، تامین کند اما روند فروش فضاهای شهری و ایجاد درآمد از این راه تا چه زمانی ادامه می یابد؟!

عباسی تصریح کرد: در این راستا چندین بار شورا پیشنهاد کمیته جذب درآمدهای پایدار در شهرداری را مطرح کرد تا با استفاده دائمی از آن دغدغه ای برای این امر نداشته باشیم، اما تاکنون فعالیت چشمگیری در این زمینه انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که در چند سال آینده با ساخت و ساز در شهر و پر شدن فضاها، فعالیت های عمرانی با رکود مواجه شده و جرایم مربوط به تخلفات ماده ۱۰۰ کاهش می یابد که باید برنامه ریزی اساسی برای حل این موضوع انجام شود.

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر لزوم ارتقا عملکرد واحد سرمایه گذاری گفت: امروز به جان زمین های شهر افتادیم و بخشی از گردش مالی شهرداری ها با اخذ وام تامین شد اما هیچ درآمد پایداری جایگزین این امر نشد.

وی با اشاره به اینکه پروژه ها برای آسایش مردم و نیز کسب درآمد در سطح شهر ایجاد می شوند، افزود: اگر شهرداری قادر به کسب درآمد در شهر نیست، پروژه ها را کاهش دهد چراکه ما به عنوان امین مردم برای حفظ منافع آنان در شورا حضور داریم.

عباسی بیان کرد: زمانی چشم بر درآمد شهر بستیم و در جهانشهر با ایجاد پارک بانوان و فضاهای سبز، محیطی برای آرامش مردم فراهم کردیم زیرا این امر بر درآمد شهرداری از اهمیت بیشتری برخوردار است و به سلامت روانی جامعه کمک می کند.

وی اشاره کرد: دو ضلع میدان جمهوری تاکنون با عنوان های مختلف واگذار یا فروخته شده است و در برنامه های آینده ضلع های دیگر نیز به همین وضعیت دچار می شود.

عضو شورای شهر کرج گفت: این زمین ها متعلق به شهر و شهروندان است و نباید با فروش آن ها برای شهرداری درآمدزایی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد درآمد پایدار در شهر، خاطرنشان کرد: از شهردار انتخابی حمایت می کنیم اما با ادامه این روند مردم آسیب می بینند چراکه با استفاده مداوم از متمم بودجه در پروژه ها، نهایتا به مشکل بر می خوریم.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 307967
 
 


پربازدیدترین