توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله مکارم شیرازی:
توهین به مقدسات نشانه حماقت غرب است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
مرجع تقلید شیعیان با محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس رسول مهربانی‌ها گفت: امروز دنیای اسلام از غربی‌ها متنفر است و توهین به مقدسات نشانه حماقت آنان است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با محکوم کردن توهین بی‌شرمانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) این گستاخی را نشانه حماقت دولتمردان غربی دانست و اظهارداشت: برخی افراد ساده لوح خیال می‌کردند غربی‌ها اسوه تمدن، حامی حقوق بشر و انسان‌های فرهیخته‌ای هستند؛ اما امروز دنیای اسلام از غرب متنفر است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دولتمردان غربی عقل سیاسی خود را از دست داده‌اند، گفت: غربی‌ها که مسالهٔ داعش مولود خوشان است را به کل جهان اسلام نسبت می‌دهند و به مقام والای پیامبر رحمت (ص) توهین کرده و بخش عظیمی از جهان را علیه خود شورانده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه آیا عقل سلیم اجازه می‌دهد که به مقدسات دیگران توهین کنیم و مردم را علیه خود تحریک کنیم، تصریح کرد: اینکه بخش قابل توجهی از مردم جهان علیه آنان شوند امر مطلوبی است.

وی با بیان اینکه دنیای اسلام از دولتمردان غربی متنفر شده گفت: وقتی به مقدسات دیگران توهین می‌شودو آن‌ها اعتنایی نمی‌کنند سبب می‌شود تمام دنیای اسلام از آن‌ها جدا شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر محکومیت این اقدام گستاخانه، خاطرنشان کرد: باید تجمعات اعتراض آمیز گسترده صورت بگیرد تا تیر غربی‌ها به سنگ بخورد.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 357566