توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار یزد:
امکان اعزام هوایی راهیان نور بررسی و فراهم شود
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۳
استاندار یزد با اشاره به اهمیت توجه به تقویت هرچه بیشتر اردوهای راهیان نور، گفت: امکان اعزام هوایی و ریلی راهیان نور بررسی و فراهم شود.
به گزارش عرش نیوز؛سیدمحمد میرمحمدی بعد از ظهر امروز در نشست ستاد راهیان نور استان یزد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران نتیجه ایثار و شهادت است و ما باید زیبایی‌ها و رافت اسلامی را با همین فرهنگ به دنیا معرفی کنیم.

استاندار یزد با بیان اینکه ایثار و شهادت نقطه قوت نظام محسوب می‌شود، گفت: پیروزی‌های مستمر و ارزشمند سپاهیان اسلام نشانه‌ای بارز از ایمان و سلابت فرزندان غیور ایران اسلامی است.

وی افزود: مباحث مربوط به زیرساخت‌ها، نوع اجرا و محتوای برنامه‌های راهیان نور از جمله مهمترین مباحث حائز اهمیت در انجام این مهم است.

میر محمدی با اشاره به ایستادگی مردم در جنگ تحمیلی تصریح کرد: مردم در حقیقت متولیان واقعی اجرای برنامه‌ها پاسداشت شهدا و اجرای برنامه‌های راهیان نور هستند.

وی گفت: تمام مدیران و دستگاه‌های اجرای و نظارتی دولتی استان یزد آمادگی دارند در حد امکان نسبت به رفع موانع و مشکلات و همچنین برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های کاروان راهیان نور اقدام کنند.

استاندار گفت: ایجاد سیستم پایدار از دیگر مباحث مهم و ضروری در مورد چگونگی بهتر اعزام کاروان راهیان نور و برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در این مناطق است.

وی با اشاره به ضرورت انتقال صحیح و کامل ارزش‌ها و باورهای شهدا به نسل جدید، تصریح کرد: در تدوین برنامه‌های فرهنگی، تفریحی و زیارتی در اردوهای راهیان نور، باید به اصل انتقال مفاهیم ایثار و شهادت و استمرار در انتقال آنها توجهی ویژه داشت.

میرمحمدی در ارتباط با اعزام راهیان نور گفت: تغییر صورت اعزام از سفرهای جاده‌ای به سفرهای پروازی و ریلی از جمله موارد حائز اهمیت و قابل بررسی در این مورد است.

استاندار یزد در مورد محتوای برنامه تدوین شده در اردوهای راهیان نور افزود: برنامه‌های فرهنگی علاوه بر تحریک کردن احساسات باید به اندیشه و باور فکری پایدار برای مخاطبان خود تبدیل شود.

وی با بیان اینکه استمرار حیات فرهنگ ایثار و شهادت امری بسیار مهم و ضروری است، گفت: تا زمانی که حق و باطل در دنیا وجود دارد فرهنگ ولایت‌پذیری و فداکاری هم باید ادامه داشته باشد.

میرمحمدی با اشاره به اهمیت حضور جوانان به ویژه نسل جدید در اردوهای راهیان نور اظهار داشت: مناطق راهیان نور در حقیقت دانشگاه عمومی آموزش فرهنگ و ارزش‌های ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه تمام نهادهای فرهنگی و اجرایی دولتی و خصوصی باید در امر اعزام کاروان راهیان نور دخالت مفید داشته باشند، گفت: صداوسیما باید با معرفی افراد فعال دیگران را برای فعالیت و مشارکت بیشتر در برگزاری هرچه بهتر این مهم تشویق کند.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 367268