توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در شهرستان دنا/
وضعیت معیشتی30خانوار مددجوی بخش پاتاوه بررسی شد
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۹
یاسوج- مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای بررسی وضعیت معیشتی مددجویان کمیته امداد و رسیدگی به وضعیت آنان از 30 خانواده از مددجویان در مناطق محروم بخش پاتاوه سرکشی کرد.
به گزارش عرش نیوز: سیدغلامرضا متقی روز پنجشنبه از روستاهای جلاله، تلوزا، ماشک کار و دهگاه بخش پاتاوه شهرستان دنا سرکشی کرد.

متقی با بیان اینکه بازدید از مناطق محروم و رسیدگی به وضعیت آنان از مهمترین برنامه های کمیته امداد است، گفت: در این بازدید ضمن بررسی وضعیت معیشتی مددجویان این روستاها از تعداد ۳۰ خانواده بازدید و مبلغ ۱۴میلیون ریال به خانواده های نیازمند برای مرتفع کردن مشکلات ضروری آنها پرداخت شد.

وی افزود: همچنین مقرر گردید با توجه به شرایط مناسب جهت اجرای طرح های اشتغال، تمامی خانواده های واجد شرایط اعم از تحت حمایت و غیرتحت حمایت که قریب به ۷۰ خانوار در این راستا شناسایی شدند، از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند گردند.

متقی بیان داشت: همچنین در این دیدار مقرر شد دانش آموزان روستاهای این مناطق از طریق مساعدتهای این نهاد مورد حمایت قرار گیرند.

مساعدت ۱۰۰میلیون ریالی موسسه خیریه عترت معصومین به ایتام

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از کمک ۱۰۰ میلیون ریالی موسسه خیریه عترت معصومین استان اصفهان برای جهیزیه ایتام سادات تحت حمایت کمیته امداد استان خبر داد.

سرافراز آوری گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای با موسسه خیریه عترت معصومین اصفهان نیازهای خانواده های بی سرپرست سادات تحت حمایت کمیته امداد استان در تمامی زمینه ها رفع خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های بعمل آمده با موسسات داخل و خارج استان، کمک های خوبی در راستای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت در حال جذب است که امید است گامی در پیشرفت توانمندسازی در بین خانواده ها باشد.

آوری تصریح کرد: در همین راستا با دعوت از موسسه خیریه عترت معصومین اصفهان، به مدت چهار روز در بازدید از مناطق محروم نیازهای آنی خانواده ها و مشکلات آنان بررسی و مساعدت های لازم بعمل آمد.

وی با اشاره به اینکه یکی از خدمات این موسسه اهداء جهیزیه به دختران در آستانه ازدواج خانواده های تحت حمایت است، اضافه کرد: در همین راستا اقلامی شامل لوازم خانگی از جمله ظروف آشپزخانه، یخچال، ماشین لباس شویی، چرخ خیاطی، اجاق گاز و سایر موارد به ارزش ۱۰۰میلیون ریال به تعدادی از دختران تحت حمایت اهداء شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه مساعدت این موسسه در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اشتغال صورت می گیرد، یادآور شد: در زمینه فرهنگی به دانش آموزان مستعد و نخبه تحت حمایت دو دستگاه لب تاب به ارزش ۲۴ میلیون ریال اهداء گردیده است.

آوری افزود: در حال حاضر مشکلات تعدادی از خانواده ها با هماهنگی این موسسه بررسی که رفع این مشکلات اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال نیاز دارد که مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال آن از طرف موسسه تأمین شده و اختصاص یافته است.

منبع: مهر
کد مطلب: 349961