توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام عاملی مطرح کرد: پنج خیانت عربستان به جهان اسلام/جنایت آل سعود در کاهش 40 درصد قیمت نفت
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
اردبیل – نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌ جمعه اردبیل با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی دنیا بویژه تاثیرات آن در جهان اسلام، پنج خیانت بزرگ کشور عربستان سعودی به کشورهای اسلامی را تشریح کرد.
به گزارش عرش نیوز:
حجت الاسلام سیدحسن عاملی امروز خطبه‌های نماز جمعه اردبیل به توضیح کلام امیرالمؤمنین علی (ع) که فرموده: "دنیا فعلا در برابر ما مانند شتر چموش است، ولی زمانی در برابر فکر ما خاضع خواهد شد" پرداخت و گفت: حوادثی در زمان ما رخ می دهد که نشان می دهد این وعده حضرت علی (ع) در حال تحقق است.

وی تاکید کرد که پیدایش گروه های خطرناکی از داخل مسلمانها همچون القاعده، داعش، طالبان و وهابیت ارتکاب به جنایات هولناک به نام اسلام نشان می دهد که متون دینی باید مرجعیت علمی رسمی داشته باشد و آن جز امام نیست.

خطیب جمعه اردبیل همچنین جنایت اخیر عربستان و خیانت این کشور به عالم اسلام با پایین آوردن ۴۰ درصد قیمت نفت را دلیل دیگری بر لزوم رهبریت صالح در دولتهای اسلامی دانست.

عربستان مجری سیاست آمریکا در کاهش قیمت نفت بود

وی افزود: عربستان در یک تصمیم با دستور مستقیم آمریکا در هر بشکه حدود ۴۵ دلار قیمت را پایین آورد تا با دستور ارباب خود، روسیه و ایران را به زانو درآورد. این خیانت باعث تقویت اقتصاد آمریکا و اروپا و کشورهای صنعتی شده و آنها از این تحول اقتصادی به عنوان یک ثروت بادآورده تعبیر می کنند.

عاملی با تاکید بر اینکه اقتصاد مریض آمریکا و اروپا با این خیانت جان تازه گرفته و به دلیل کاهش قیمت بنزین و هزینه گرمایش، مردم قدرت خاصی بر خرید پیدا کرده و بازار آنها مثل صنعت، تولید، کشاورزی و عرضه خدمات فرصت استثنایی پیدا کرده است، یادآور شد: با این خیانت پیش بینی می شود ظرفیت اشتغال بطور ویژه در این کشورها ارتقا یابد.

به گفته وی این دومین خیانت نفتی عربستان به جهان اسلام است. یک بار هم در جنگ ایران و عراق، این کشور برای شکست ایران قیمت نفت را زیر شش دلار در هر بشکه رساند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: عربستان می توانست با حربه نفت، دشمنان اسلام و دشمنان مسلمانها را هدف قرار دهد، ولی بالعکس با حربه نفت خدمت فوق العاده به آنها انجام داد. آنها هیچوقت با نفت بر علیه اسرائیل کاری انجام نداده اند.

وی بیان داشت: خیانت دوم عربستان و کشورهای خلیج فارس این است که بانک های آمریکایی را صندوق ذخیره ارزی خود کرده اند. این کشورها بیش از دو هزار میلیارد دلار ذخیره ارزی در بانک های آمرکایی و اروپایی دارند و با وجود این قدرت، هیچ گاه درصدد تشکیل لابی اسلامی برای نفوذ در دولت آمریکا مثل "آی پک" رژیم صهیونیستی در نیامد.

داعش محصول دلارهای آل سعود است

عاملی افزود: خیانت سوم این کشور این است که طبق اظهار آمریکایی ها، عربستان بالغ بر یک تریلیارد دلار در بازار سهام این کشور سپرده گذاری کرده است و اگر در صدد اخراج این حجم مال بربیاید، دولت آمریکا با فاجعه وحشتناکی مواجه خواهد شد.

وی عنوان کرد: خیانت چهارم این کشور حمایت ویژه از رژیم صهیونیستی است. آل سعود در حمله اسرائیل به لبنان در جنگ با حزب الله تمام هزینه را متقبل شد و در جنگ اخیر غزه برای ریشه کن کردن حماس که شعبه ای از اخوان المسلمین است، تمام هزینه را به عهده گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان حمایت ویژه از گروه های تکفیری در سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان را خیانت بزرگ و پنجم این کشور به جهان اسلام برشمرد و گفت: داعش محصول دلارهای آل سعود است.

وی با بیان اینکه از همین دلایل و خیانت ها خوب می فهمیم که چرا آمریکا رژیم آل سعود را دموکراتیک ترین نظام سیاسی دنیا معرفی می کند، تصریح کرد: اینها نشان می دهد که اگر قدرت در عالم اسلام در دست انسان های ناصالح قرار بگیرد، امت همیشه در حال پس رفت بوده و به بردگی ابدی دچار خواهد شد.

انتقاد از افزایش قیمت نان بدون تغییر کیفیت

عاملی اضافه کرد: این درحالی است که رسول خدا در روز غدیر نظام سیاسی اسلام را مشخص کرده و زمامداری را به علی (ع) و کسانی که علی گونه هستند سپرده است.

وی همچنین در بخشی از خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به افزایش قیمت نان از عدم تغییر در کیفیت نان به شدت انتقاد کرد.

منبع: خبرگذاری مهر
کد مطلب: 338666