توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرهادی: مراکز رشد دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی می‌شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی تجهیز مراکز رشد در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: مرکز رشد دانشگاه کشور راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛محمد فرهادی دقایقی پیش در جلسه شورای اداری دانشگاه گیلان با تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: دانشگاه گیلان با 40 سال قدمت از دانشگاه‌های باسابقه در کشور محسوب می‌شود و تناسب پذیرش دانشجو در این دانشگاه خوب است.

وی کیفیت آموزشی در دانشگاه‌ها را مهم خواند و افزود: دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند و هر کدام در زمینه‌ای به عنوان قطب معرفی شوند.

وزیر علوم وجود یک‌هزار دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه گیلان را حائز اهمیت خواند و گفت: دانشگاه گیلان باید در زمینه مدیریت آب و پسماندها نقش ایفا کند.

وی با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع بیوتکنولوژی در دانشگاه گیلان تصریح کرد: مرکز رشد دانشگاه گیلان تاسیس می‌شود.

فرهادی اظهار کرد: وزارت علوم آمادگی راه‌اندازی مراکز رشد در دانشگاه‌ها را دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای مهارت‌اندوزی باید در دانشگاه‌ها مستقر شوند.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی از محل دانشگاه گیلان منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال دانشگاه‌ها با کمبودهای جدی مواجه شده‌اند و نوبخت قول مساعد در این زمینه را داده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به لایحه بودجه سال 94 در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس برای بازسازی و نوسازی آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.

ساختمان کلاس‌های دانشگاه گیلان که با همت فرد نیکوکار دانشگاه‌ساز دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان بنا شده امروز توسط وزیر علوم افتتاح می‌شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 353461