توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس راه‌اندازی شد
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
 نشست خبری همایش بین‌المللی خمس و تعالی فرهنگ جامعه به همراه رونمایی از بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس برگزار شد.

 
به گزارش عرش نیوز، نشست خبری «همایش بین‌المللی خمس و تعالی فرهنگ جامعه» به همراه رونمایی از بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس امروز سه‌شنبه و باحضور آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و دبیر کل بنیاد و نیز با حضور دبیر همایش و نمایندگان رسانه‌ها در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 
حجت‌الاسلام نصیری‌فرد مدیرعامل بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس و دبیر این همایش با اشاره به جزئیات برگزاری همایش خمس گفت: این همایش در پنجم اسفندماه سالجاری در سالن همایش‌های پیامبر اعظم(ص) در استان قم و با حضور مراجع تقلید و روحانیان و نخبگان حوزه و دانشگاه و نیز اندیشمندان کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

 
وی با اشاره به اینکه این افتتاح این همایش با حضور و سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی همراه خواهد بود، اظهار کرد: سخنرانان ویژه همایش بین‌المللی خم و تعالی فرهنگ جامعه آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نیز آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور خواهند بود.

 
همچنین در ادامه این برنامه مقالاتی از سوی اندیشمندان داخلی و خارجی ارائه و از مقالات برتر تجلیل می‌شود.

 
آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی دبیر کل بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این نشست با اشاره به ایده ایجاد این بنیاد گفت: خداوند به من توفیق اعطا کرد که این ایده به ذهنم برسد تا در کنار ستادهایی مانند ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و احیای زکات بنیادی با محوریت احیای فرهنگ خمس ایجاد کنم.

 
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت موضوع خمس عنوان کرد: اهمیت موضوع خمس اگر از زکات بالاتر نباشد پائین‌تر نیست اما باید توجه داشت که آگاهی مردم نسبت به این مقوله مهم دینی اندک است و از سوی دیگر دشمن از جهات مختلف به آن حمله می‌کند و خمس را زیر سوال می‌برد. بنابراین وظیفه خود دانستیم تا با ایجاد این بنیاد مقوله خمس را فرهنگسازی کنیم.

 
وی با تاکید بر اینکه بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس صرفا در راستای ترویج فرهنگ خمس عمل می‌کند، گفت: این بنیاد وابسته به هیچ نهاد و سازمانی نیست اما تحت اشراف مراجع تقلید به فعالیت می‌پردازد و هیچگونه مبلغی از بابت وجوهات خمس دریافت نمی‌کند.
 
در انتهای این نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391865