توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۴۸ درصد مدارس سمنان "تخریبی و فرسوده" است
دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان با اشاره به تخریبی بودن درصد زیادی از مدارس این شهرستان گفت: ۴۸ درصد مدارس سمنان تخریبی و فرسوده هستند.

به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان ، سعید رضایی پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی برنامه تدبیر که در سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت دارد که این مدارس و فضاهای آموزشی بازسازی و تعمیر شوند.

وی با اشاره به تعمیر و بازسازی این مدارس فرسوده گفت: در سمنان کمبود مدرسه وجود دارد و ضرورت دارد برای رفع کمبود مدرسه و فضای آموزش سمنان اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان با اشاره به کمبود مدرسه در سمنان گفت: این کمبود و مشکل سبب شده تا میانگین تعداد دانش‌آموز در کلاس‌های درس شهر سمنان بالا باشد.

رضایی با بیان اینکه نباید تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس بیش از 25 نفر باشد تصریح کرد: متأسفانه به‌علت کمبود کلاس میانگین تعداد دانش آموزان از نرم بالاتر است و این مهم سبب مشکلاتی می‌شود.

وی با اشاره به کمبود مدرسه در سایت مسکن مهر سمنان نیز گفت: با وجود سکونت بیش از10 تا 15 هزار نفر جمعیت در این منطقه؛ تنها سه باب مدرسه در این سایت وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان افزود: این مشکل سبب شده است تا تعداد دانش آموزان در مدارس مسکن مهر در هر کلاس بالای 40 نفر باشد که این امر مشکلاتی را برای معلمان و دانش آموزان ایجاد می کند.

رضایی با اشاره به میزان بالای هزینه‌های جاری در سطح مدارس گفت: آموزش و پرورش هر ساله هزینه‌های سنگینی در بخش تعلیم و تربیت متحمل می‌شود و به طور متوسط هر مدرسه در طول سال حدود 3 میلیون تومان هزینه‌های جاری دارد و بنابراین برای اداره موفق مدرسه مشارکت و همراهی اولیا نیاز است.

وی گفت: هیچ الزامی وجود ندارد که خانواده‌ها به مدارس عادی پول بدهند اما مشارکت و همراهی خانواده‌ها می‌تواند به آموزش و پرورش در این بخش کمک کند.

انتهای پیام/

کد مطلب: 391063
 
 


پربازدیدترین