توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرمایه‌گذاری برای اشتغال گره‌گشای مشکلات است
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان، جاسم جادری در دیدار با معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اشتغال کلید قفل بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی است که می‌توان با حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاری‌های اشتغال‌زا به این مهم دست یافت.

وی افزود: ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کم نظیری در دورترین و محرومترین مناطق استان هرمزگان وجود دارد که منتظر سرمایه‌گذاری هستند که امیدواریم با همیاری مجموعه دستگاه‌ها و اعطای تسهیلات جذب‌کننده بتوانیم سرمایه‌گذاران را به این سمت سوق دهیم.

استاندار هرمزگان به مشکل عدم همخوانی رشته‌های تحصیلی دانشگاهی با نیازهای اشتغال اشاره کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان در رشته‌های شاخه نظری منتظر استخدام در ادارات دولتی هستند در حالی که دولت به دنبال کوچک‌سازی بوده و نیاز اشتغال در رشته های فنی و عملی است.

جادری به راه‌اندازی مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرستان بشاگرد اشاره کرد و یادآور شد: باید سیاست‌های اجرایی را با پروژه‌های آموزشی به سمتی ببریم که جوانان صاحب مهارت و مستقل شوند.

*تقویت تولید داخلی به معنای تقویت اقتصاد و ایجاد زمینه‌های شغلی بیشتر است

سید علی اکبر طاهایی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی و رضایت از عملکرد مجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان داشت: هرمزگان در جوار خلیج فارس و عمان موقعیتی بین المللی دارد و باید از تجربه بنادر و کشورهای موفق در تجارت و اقتصاد استفاده کند.

وی حمایت از تولیدکنندگان داخلی را با نگاهی همه جانبه و با مشارکت تمامی مردم امکان‌پذیر دانست و عنوان کرد: شعار حمایت کاری را از پیش نمی‌برد بلکه باید مجموعه دولت سیاست اجرایی اتخاذ کرده و مردم نیز نسبت به خرید کالای تولید داخل تعصب داشته باشند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مردم باید با نگاه حمایتی، مصرف تولیدات داخلی را بر کالای خارجی هم کیفیت ترجیح دهند.

طاهایی گفت: تقویت تولید داخلی به معنای تقویت اقتصاد و ایجاد زمینه‌های شغلی بیشتر است و خرید کالای ایرانی در یک خانواده نهایت منجر به اشتغال جوانی از همان خانواده می‌شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 330565