توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسابقات قرآن منطقه غرب کشور در محلات برگزار شد
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
مسابقات قرآن کریم منطقه غرب کشور ویژه کارکنان و سربازان زندان های به میزبانی این استان مرکزی با حضور رئیس کل دادگستری و رئیس اداره فرهنگی زندانهای استان مرکزی و امام جمعه شهرستان محلات در محلات برگزار شد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از محلات، این مسابقات با شرکت استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و مرکزی به میزبانی استان مرکزی در محل سالن پژوهشکده گل و گیاه ایران شهرستان محلات برگزار شد.

 
در این دوره از مسابقات تعداد 63 نفر از کارکنان و سربازان استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و مرکزی در رشته های قرائت، تفسیر ، اذان و حفظ به رقابت پرداختند.

 
مراسم اختتامیه این مسابقات با قرائت دلنشین مسعود امامی قاری برتر این دوره از مسابقات آغاز شد، امام جمعه محلات در این مراسم اظهار کرد: باید به نحوه استفاده از مفاهیم و ارزش های اخلاقی در قرآن کریم و رعایت حق قرآن کریم مبنی بر قرائت صحیح، تدبر در مفاهیم، عمل به احکام، خشوع و اعتقاد به وعده ها و عبرت از داستانهای قرآن کریم تاکید کرد.

 
حجت الاسلام مهدی ربانی بر نهادینه شدن فرهنگ قرآن آموزی در زندانها تاکید کرد و افزود: بهره گیری از آموزه های غنی و سرشار از معنویت کلام وحی در جهت پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی به منظور اثر گذاری پایدار بر افکار و رفتار کارکنان و سربازان ضرورتی انکار ناپذیر و حتمی است .

 
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مراسم اختتامیه مسابقات قران کارکنان و سربازان وظیفه غرب کشور ضمن اشاره به خوان گسترده آموزه های قرآن کریم گفت: بهره گیری از این دریای بی کران معنویت توفیقی بزرگ و ارزشمند بوده اما استفاده ابزاری، ظاهری و همراه با افراط و تفریط از مفاهیم قران کریم از عوامل ایجاد فساد در جامعه اسلامی است.

 
حجت الاسلام حکمتعلی مظفری با تاکید بر تدبر در مفاهیم غنی و پر نعمت قرآن و استفاده از منابع اصیل و غنی افزود: برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی و تربیتی از فرصتهای بروز استعداد های موجود در نیروهای انسانی و توجه به مسائل اخلاقی و اسلامی بوده و توجه جدی به ادامه این برنامه ها را در جهت کاهش آسیب های احتمالی وارده بر کارکنان که درگیر کار با هنجار شکنان جامعه هستند را خواستار شد.

 
پس از پایان برگزاری مسابقات منطقه ای قرآن کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای کشور به میزبانی استان مرکزی از نفرات برتر این دوره از مسابقات تقدیر شد.

 
در رشته قرائت کارکنان مسعود امامی از استان ایلام مقام نخست، مرتضی سلیمانی از استان آذربایجان غربی جایگاه دوم و رسول سیاه کمری از استان کرمانشاه عنوان سوم را به خود اختصاص دادند، رضا جسور از استان آذربایجان غربی عنوان برتر بخش سربازان وظیفه این بخش را کسب کرد.

 
در رشته تفسیر کارکنان محمد صبوری از استان اردبیل مقام نخست، مختار بادپا از استان ایلام جایگاه دوم و محمد قلعه نویی از استان مرکزی عنوان سوم را به خود اختصاص دادند، سید صابر اسلامی نیز عنوان برتر بخش سربازان وظیفه این بخش را کسب کرد.

 
در رشته اذان کارکنان عباس کریمی از استان لرستان مقام نخست، علی صادقی از استان آذربایجان غربی جایگاه دوم و محمد سعید ساری اصل از استان کرمانشاه عنوان سوم را به خود اختصاص دادند.

 
در رشته اذان بخش سربازان امیر محبی زاده از استان کردستان مقام نخست، فرزاد آقایی از استان آذربایجان شرقی جایگاه دوم و احمد میرزایی از استان آذربایجان غربی عنوان سوم را کسب کردند.

 
در رشته حفظ کل قرآن کریم کارکنان حسین راهزانی از استان مرکزی عنوان برتر را به خود اختصاص داد، در حفظ 15 جزء محمد قنبری از استان کرمانشاه عنوان برتر را کسب کرد.

 
در رشته حفظ 10 جزء سید محسن موسویان از استان اردبیل عنوان نخست و یوسف شکر بیگی از استان ایلام عنوان دوم را کسب کردند.

 
در رشته حفظ 5 جزء بخش سربازان وظیفه اصغر ندایی از استان اردبیل مقام نخست را بدست آورد و در حفظ 1 جزء مهدی نصری از استان ایلام عنوان برتر را کسب نمود.
کد مطلب: 295385