توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دانشگاه مذاهب اسلامی شیوه ای نو برای ترویج آموزه های دينی است
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰
سنندج – رئيس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی شیوه ای نو در راستای ترویج ارزش ها و آرمان های اسلام در جهان است.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام احمد مبلغی ظهر شنبه در مراسم افتتاح دانشگاه مذاهب خواهران واحد سنندج اظهار داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی اندیشه را به سمت هم زیستی اسلامی معطوف می کند.

وی با اشاره به این مطلب که امروز جهان در تمامی حوه ها به علم تکیه کرده است، افزود: علمی ارائه دادن بیانان امامان و دستورات الهی در ترویج اسلام نقش بسزایی دارد.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور بیان کرد: جهان نیازمند راه و سبک زندگی نو هستند که اسلام تمامی ابعاد را در نظر گرفته و امروز مبلغان دین باید با ترویج آن به زبانی گویا و علمی نیازهای جامعه بشری را در این زمینه بر طرف کنند.

حجت الاسلام مبلغی یادآور شد: در حال حاضر هم زیستی اسلامی با چالش ها یی مواجه است و یکی از اصلی ترین وظایف این دانشگاه این است که بر اساس میراث مشترک مذاهب، راه حل ها و نسخه های درمان مشترکی ارائه دهد.

وی ادامه داد: در مسیر تولید اندیشه به منظور گسترش زندگی اسلامی باید برای شعبه سنندج دانشگاه مذاهب اسلامی، سرمایه گذاری بیشتری شود.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور در پايان سخنان خود در اين مراسم گفت: استان کردستان تجلی گاه شیعه و سنی است و شعبه دانشگاه اسلامی در سنندج باید از دیدگاه های همه علمای استان، مرکز بزرگ و نماینده ولی فقیه در کردستان استفاده کند تا نمودهای این هم زیستی اسلامی و انسانی را گسترده تر کند.
منبع: مهر
کد مطلب: 336082