توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو شورای شهر اصفهان: بودجه عملیاتی جایگزین بودجه سنتی در شهرداری اصفهان شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: روش تدوین بودجه سنتی در دنیا منسوخ شده و تدوین بودجه عملیاتی جایگزین آن شده که بر اساس آن قیمت تمام شده هر طرح محاسبه و بر مبنای آن درآمد تعریف می‌شود.
به گزارش عرش نیوز از اصفهان، غلامحسین صادقیان ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر اصفهان پیرامون تدوین بودجه برای طرح‌های پیش‌رو در شهرداری اصفهان اظهار کرد: روش تدوین بودجه سنتی در دنیا منسوخ شده و تدوین بودجه عملیاتی جایگزین آن شده که بر اساس آن قیمت تمام شده هر طرح محاسبه و بر مبنای آن درآمد تعریف می‌شود و این روش سبب می‌شود که مشکلاتی که در تدوین بودجه شاهد هستیم به حداقل ممکن برسد.

وی افزود: وقتی قیمت تمام شده پروژه را بدانیم، زمان مشخصی نیز برای پایان آن تعریف می‌کنیم و اکنون برخی از پروژه‌ها شامل زمان شده و شیرینی افتتاح آن به تلخی گراییده و البته هرگونه تغییر از جمله اصلاح ساختار تدوین بودجه با مقاومت‌هایی روبرو بوده که اهتمام برای مقابله با این مشکلات که اصلاح ساختاری ایجاد می‌کند نعماتی را برای شهر دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه باید به سمت تدوین بودجه عملیاتی رفته و قیمت تمام‌شده را در پروژه‌ها حساب کنیم، خاطرنشان کرد: هنوز اقدام معمول و متداولی که در این زمینه توسط شهرداری صورت گرفته را نشنیده‌ایم و اعلام می‌شود که زیرساخت‌ها برای این کار مناسب نبوده و با توجه به اینکه این کار حرکتی بنیادی بوده، باید زیرساخت‌های آن ریخته شود.

وی بیان کرد: از رئیس شورای اسلامی شهر تقاضا داریم تا راهبردهای بودجه که در شورا مطرح شده را به شهرداری ارائه کنند تا در تدوین بودجه به خصوص بودجه مناطق مختلف شهرداری این امر دیده شود و انتظار داریم شاهد این دیدگاه درباره مناطق محروم باشیم.

صادقیان با بیان اینکه در رکود اقتصادی قرار داریم، تصریح کرد: باید در بودجه ۹۴ درآمدها واقعی دیده شود و اگر اینگونه شد هزینه‌ها به سمت واقعی شدن رفته و در دسترسی به درآمدها مشکلاتی وجود دارد که باید هزینه‌هایی که تعریف می‌شود عملیاتی‌تر شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 333085