توصيه مطلب 
۲
 
Share/Save/Bookmark
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی:
سپاه در طول این 36 سال حافظ انقلاب بود
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۷
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی گفت: به راستی که سپاه در طول این 36 سال حافظ انقلاب بود و گذر زمان و حوادث و وقایع مختلف نتوانست ذره‌ای انحراف در فعالیت‌های آن پدید آورد.
به گزارش عرش نیوز؛نشست سیاسی پیرامون پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام علی معبودی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین و جمعی از فرماندهان و بسیجیان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین در حسینیه تیپ ۸۲ برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی ضمن تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر به بیان ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) پرداخت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) به واقع ظرفیت‌های کشور، مردم و تمام ابعاد اسلام را به درستی شناخته بودند و از همین رو توانستند در به پیروزی رساندن انقلاب به توفیق رسند.

وی افزود: بسیاری از شخصیت‌هایی که جزء السابقون انقلاب بودند به دلیل عدم بصیرت و نشناختن مردم و کشور به طرز صحیح دچار انحراف شدند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی ادامه داد: از دیگر دلایل انحراف این خواص نداشتن خلوص نیت در اعمال و افکارشان بود یعنی قلب خویش را ۱۰۰ درصد عاری از حب دنیا نکرده بودند.

روحانی اضافه کرد: به منظور پیشرفت در زندگی و رسیدن به مقام رضایت پروردگار در مرحله نخست لازم است نفس خویش را کنترل کنیم و الا هیچ پیشرفتی نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در این راه لازم است از غرور پرهیز کرده اهل خودنمایی نباشیم چراکه این دو مقوله ما را به سمت دنیاپرستی و ثروت‌دوستی سوق می‌دهد و زمینه‌های انحراف را فراهم می‌آورد به قول امام خمینی (ره) کسانی می‌توانند تا آخر در مسیر انقلاب و مسیر حق باقی بمانند که درد فقر را چشیده باشند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی اصلاح رفتار در جوانان را امری حیاتی دانست و عنوان کرد: اصلاح رفتار و ساخت نفسی قدرتمند در دوران جوانی بسیار راحت‌تر است چراکه با گذر زمان انسان‌ها به سختی می‌توانند خویش را اصلاح کنند چون به دنیا خو گرفته و دل کندن از آن برایشان دشوار است.

روحانی از راهکارهای اساسی اصلاح رفتار انسان را پرهیز از خودنمایی و مطالعه بسیار عنوان کرد و ضمن بیان خاطره‌ای از امام خمینی (ره) گفت: امام راحل حتی پس از شنیدن خبر شهادت فرزندشان به مطالعه کتابی که آغاز کرده بودند با همان دقت شب‌های قبل ادامه دادند، بنابراین بدانیم که اگر می‌خواهیم چون امام خمینی (ره) فریب نخوریم، بصیرت داشته باشیم و اسیر هوای نفس خویش نگردیم باید از مطالب غنی اسلامی بهره‌مند شویم.

وی با درخشان خواندن فعالیت‌های سپاه پاسداران عنوان کرد: به راستی که سپاه در طول این ۳۶ سال حافظ انقلاب بود و گذر زمان و حوادث و وقایع مختلف نتوانست ذره‌ای انحراف در فعالیت‌های آن پدید آورد و در آینده نیز پشتیبان نظام و رهبری و خار چشم دشمنان است.

منبع:خبرگزاری فارس
کد مطلب: 363983
 
 
 


پربازدیدترین