دولت مراقب راه‌یابی حامیان فتنه به دستگاه‌ها باشد
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۴
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان گفت: دولت مراقب راه‌یابی حامیان فتنه به دستگاه‌های اجرایی باشد.
دولت مراقب راه‌یابی حامیان فتنه به دستگاه‌ها باشد

عرش نیوز:
 به مناسبت سالروز حماسه 9 دی  احمدعلی مقدم، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان کرمان، دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری و از فعالان اصولگرا در این مورد افزود:

9 دی تبلور واقعی از ایمان و اعتقاد به امامت و ولایت بود

مقدم: در یوم‌الله 9 دی‌ماه 88 ملت ایران با حضور آگاهانه، مقتدرانه و خودجوش با آرمان‌های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و ولایت‌ مطلقه فقیه بیعت مجدد داشته و حماسه‌ای جاویدان و به یادمانی را در تاریخ انقلاب اسلامی خلق کردند.

9 دی 88 نقطه عطفی در کشور بود به طوری که در حقیقت تبلور واقعی از ایمان و اعتقاد به امامت و ولایت، عشق و مودت به اهل‌بیت (ع) بود و برای همیشه این برگ زرین تاریخ انقلاب ثبت و ضبط شده و فراموش شدنی نیست.

باید حماسه 9 دی را به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد از رویدادهای ویژه انقلاب اسلامی به شمار آورد که از آن جمله می‌توان حضور گسترده و فراگیر همه اقشار و سلیقه‌های مختلف سیاسی و از همه مهم‌تر حضور چشمگیر نسل سوم و جوانان انقلاب اسلامی و سردادن شعارهای پرمعنا و کاملاً سیاسی جوشیده از بطن مردم و واکنش سریع و به موقع مردم نسبت به تهدید دشمنان را نام برد.

با خنثی کردن این توطئه بزرگ دشمنان خارجی انقلاب از جمله آمریکا، انگلیس و صهیونیست، موجب شد این انقلاب و نظام اسلامی برای همیشه بیمه شود و دشمنان اسلام و نظام رسوا شوند.

پیوند جریان فتنه با نظام سلطه و ضدانقلاب مشهود بود

مقدم: هدف اصلی فتنه‌گران زیر سئوال بردن اصل دین، نظام اسلامی و اصل ولایت‌ مطلقه فقیه و در یک کلام براندازی نظام بود.

پیوند جریان فتنه با نظام سلطه و ضدانقلاب کاملاً مشهود بود و ماهیت فتنه نیز امری غیر از رقابت‌های انتخاباتی بود زیرا این جریان از خارج کشور توسط گروه سازمان یافته در داخل طراحی شده بود و‌ با رفتارهای آنان و هتک حرمت ماه محرم، عاشورا، پرتاب سنگ به صف نمازگزاران و ... احساسات پاک مذهبی مردم را جریحه‌دار کردند و امنیت ملی را نیز در معرض تهدید قرار دادند.

برنامه‌ریزی و سازماندهی این فتنه پس از انتخابات سال 84 رقم خورد و در 2 سال قبل از برگزاری انتخابات 88 دستورالعمل‌های تشکیلاتی زیادی از سوی دشمنان خارجی از جمله آمریکا، انگلیس و صهیونیست طراحی و تدوین و به افراد و گروه‌هایی در داخل تحویل شد که نشان از آن داشت که موضوع انتخابات و تقلب مطرح نیست.

در این فتنه دیدیم که افرادی که طی سه دهه حیات جمهوری اسلامی در پست‌ها و مسئولیت‌های کلیدی و موثر نظام حضور داشتند، بی‌بصیرت و مردود شدند و به مقابله با نظام پرداختند.

در این فتنه همه چیز و همه کس را متهم کردند، حتی حاضر شدند با دشمنان قسم خورده نظام همسو و همراه شوند و به صورت مستقیم از بیگانگان خط بگیرند و به نغمه‌های آن‌ها عمل کنند.

عوامل داخلی زمینه را برای فتنه‌انگیزی مساعد ساختند

مقدم: در این جریان عده‌ای از فتنه‌انگیزان و غارت‌گران حمایت کردند و با سخنان دوپهلو و غیرشفاف زمینه را برای فتنه‌انگیری مساعد ساختند.

حماسه 9 دی نشان داد که بصیرت همان باور و ایمان قلبی به اصل امامت و ولایت‌فقیه است، بصیرت یعنی مشاهده درست و دقیق حوادث، تفکر و تدبر بر آن‌ها، سنجیدن مسائل و حوادث و در نهایت ایستادگی و مقاومت در برابر تهدیدات است.

جبهه بارز و شاخصه ممتاز حماسه 9 دی بصیرت و بصیرت‌افزایی و بصیرت‌آفرینی بود، مردم در خنثی‌سازی فتنه نقش اصلی و اساسی داشتند‌ به طوری که میخ را بر تابوت فتنه کوبیدند.

تدبیر رهبری برای مقابله با فتنه هوشمندانه‌ بود

مقدم: مردم از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون هر زمان احساس کردند که به حضورشان نیاز است، دریغ نکردند و ایثارگرانه وارد میدان شدند البته تدبیری که رهبری از ابتدای این فتنه و برخورد با آن اعلام کردند، هوشمندانه‌ترین تدبیر بود، اگر این هدایت و رهبری انجام نمی‌شد، سرنوشت انقلاب و نظام نیز مشخص نبود.

دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی و بصیرت مردم سبب این حرکت خودجوش عظیم در مقابل توطئه‌های داخلی و خارجی شد که با این حماسه بساط فتنه و فتنه‌انگیزان برچیده شد.

این حرکت عظیم 9 دی 88 دشمن را مات و مبهوت کرده بود به طوری که از خلق این حماسه تمام توطئه‌های شوم دشمن نقش برآب شد و استکبار جهانی ضربه مهلکی خورد.

عده‌ای به دنبال این هستند که فتنه سال 88 را امری عادی جلوه دهند و‌ آن را یک اختلاف نظر و سوء‌تفاهم قلمداد کنند.

عده‌ای برای فتنه‌گران که هنوز حاضر به عذرخواهی نشده‌اند، دل می‌سوزانند و از آن‌ها دفاع می‌کنند و در اصل به دنبال کم‌رنگ کردن برگزاری بزرگداشت این حماسه هستند.

این افراد خود مدافعان فتنه و فتنه‌گران هستند و همه ما وظیفه داریم در ارتقای بصیرت‌دهی به جوانان و اقشار مختلف این فتنه را واکاوی‌ و از سویی دستاوردهای این روز را بازگو کنیم.

دولت مراقب راه‌یابی حامیان فتنه به دستگاه‌ها باشد

مقدم: از جمله دستاوردهای این روز افشا شدن سناریوی گسترده غرب برای براندازی نظام، شکست نظریه غرب و آشکار شدن پیوند جریان فتنه با خارج از کشور است.

از سویی نظام مقدس اسلامی نشان داد که خلاف تصورات استکبار جهانی و ضدانقلاب داخلی هنوز از ظرفیت و توانمندی زیادی برای مهار تهدیدات و خطرات در ابعاد گوناگون برخوردار است.

انتظار ما از دولت جدید که خود از اعضای جامعه روحانیت مبارز هستند، این است که مراقب باشند حامیان فتنه و فتنه‌انگیزان در دولت راه پیدا نکنند.

حامیان فتنه را از اطراف خود طرد کنند، هر چند به کارگیری برخی از عناصر نزدیک به فتنه در لایه‌های میانی بعضی از دستگاه‌های اجرایی قابل توجیه نیست./فارس

کد مطلب: 183280