توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمانشاه:
هدف شیعه و سنی باید افزایش اقتدار و نمایش چهره رحمانی اسلام باشد
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار کرمانشاه گفت: شیعه و سنی امروز ید واحده در اسلام هستند که باید تنها هدفشان افزایش اقتدار اسلام و نشان دادن چهره واقعی و رحمانی این دین الهی باشد.
به گزارش عرش نیوز؛'ابراهیم رضایی بابادی' روز دوشنبه در همایش بزرگ وحدت استان کرمانشاه که با حضور مسوولین در تالار برق کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مشترکات فراوانی که میان مسلمانان وجود دارد، دیگر جایی برای تفرقه و جدایی باقی نمی گذارد.

وی افزود: با درایت و دوراندیشی حضرت امام (ره) دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول هفته وحدت نامگذاری شد تا مسلمانان با اجتماع حول محور واحد و مشترک بر دشمنان قسم خورده فائق آیند و امروز هم رهبر معظم انقلاب همان راه امام (ره) را ادامه می دهند و بر وحدت کلمه و عمل، تاکید دارند.

رضایی بابادی با بیان اینکه دشمنان اسلام در عصر حاضر هیچ هدفی جز ایجاد تفرقه و آشوب بین مسلمانان ندارند، یادآور شد: طبق آمار منتشره در سال گذشته 300 هزار مسلمان به دست افراد به ظاهر مسلمان در سرزمین های اسلامی کشته شدند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: این تعداد کشته نشان می دهد دشمنان اسلام راه تفرقه را بخوبی پیدا کرده اند و اگر مسلمانان هوشیار نباشند وبه اختلافات جزیی که میان شیعه و سنی وجود دارد، دامن بزنند وضع از این هم بدتر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اسلام واقعی اسلام مهربانی و عطوفت و گذشت است، تصریح کرد: این اسلامی که استکبار در حال ترویج آن در دنیاست هیچ سنخیتی با اسلام ناب محمدی (ص) ندارد.

رضایی بابادی در پایان، وحدت میان شیعه و سنی در کرمانشاه را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: استان ما می تواند در این خصوص الگویی شایسته برای سایر مناطق کشور باشد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 351580