توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر ارتباطات:
مدیریت یکپارچه شبکه های مخابراتی در شرایط بحران رویکرد دولت است
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بررسی آسیب پذیری، نگهداری، مقاوم سازی تجهیزات و زیرساخت های مخابراتی و مدیریت یکپارچه و همکاری متقابل شبکه های مخابراتی در شرایط بحران رویکرد دولت است.
به گزارش عرش نیوز؛'محمود واعظی' در پیامی به همایش مدیریت بحران در تبریز که روز چهارشنبه در همایش نقش ارتباطات در مدیریت بحران در تبریز قرائت شد، آورده است: بررسی و استفاده از تجربیات کشورهای بحران خیز می تواند کمک موثری به برنامه ریزی های مقابله با بحران نماید.

وی در این پیام افزوده است: روند روبه توسعه اطلاع رسانی و فناوری ارتباطات و اطلاعات مانند اینترنت و سیستم های ماهواره ای، تکنولوژی جهانی در حیطه تجهیزات امداد در کنار استفاده از تجربیات گذشته و ایمن سازی تاسیسات مخابراتی، فرهنگ سازی و آموزش عمومی در دستور کار فعالان ارتباطات و فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی باشد.

درپیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید شده است: طراحی و استفاده از شبکه های ارتباطی اختصاصی در هنگام وقوع بحران برای مسوولان و دستگاه های امداد رسان به عنوان شبکه ای امن امری مهم است که مدیران این دستگاه ها را در عمل به وظیفه خود یاری خواهد کرد.

واعظی یادآوری کرده است: نحوه استفاده از فناوری های نوین در شناسایی آسیب دیدگان و تصمیم گیری در زمان بحران، فرهنگ سازی در خصوص روش استفاده از شبکه های ارتباطی درمواقع بحران و راهکارهای افزایش ضریب اطمینان عملکرد تجهیزات ارتباطی از جمله سرفصل هایی است که می تواند توسط دانشگاهیان، محققان و نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تبادل نظر قرار گیرد.

'بهمن حسین زاده' مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه ارتباطات پایدار اهتمام وزارتخانه است، گفت: ترافیک ارتباطی در زمان بحران با همراهی مردم و همکاری اپراتورها کاهش می یابد.

همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدیریت بحران روز چهارشنبه /امروز/ با هدف انتقال تجربیات زلزله آذربایجان شرقی در حوزه ارتباطات با حضور مدیران و کارشناسان مدیریت بحران، دانشگاهیان و مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار شد.

شرکت کنندگان در این همایش یکروزه با حضور در کارگاه های آموزشی از مقالات تخصصی ارائه شده به همایش بهره مند شدند.

کاربرد فناوری های نوین در مدیریت مخاطرات طبیعی، بکارگیری سیستم مخابراتی سلولی در شرایط بحران ، دیدگاه های بین المللی در مدیریت ارتباطات بحران و نقش شبکه های ماهواره ای در شرایط اضطراری از جمله مقالات ارائه شده در این همایش بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344380