توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
2 هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان به مدرسه بازگشتند
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
مدیر کل مدارش غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح خرید آموزش و بهره گیری از استعداد آموزشی مدارس غیر دولتی 2 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان به مدارس بازگشتند.
به گزارش عرش نیوز؛«مجتبی زینی وند» روز شنبه در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور در قم افزود: در برخی مناطق چهار محال و بختیاری و همچنین در استان سیستان و بلوچستان به دلیل نبود نیروی زن در مدارس شاهد اجازه ندادن والدین به دانش آموزان برای حضور در کلاس های درس بودیم.

وی به اجرای طرح خرید آموزش و بهره گیری از بخش غیردولتی در مدارس کشور اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح و کمک های مالی وزارت آموزش و پرورش شاهد فعالیت جدیدی در عرصه آموزشی با تکیه بر توان بخش غیر دولتی بوده ایم و طی آن با ورود نیروهای زن به مدارس، دانش آموزانی که از تحصیل بازمانده بودند به کلاس های درس بازگشتند.

وی گفت: همچنین 2 هزار و 500 دانش آموز که ترک تحصیل کرده بودند، در سال تحصیلی جاری بار دیگر وارد مدرسه شده و به تحصیل می پردازند.

زینی وند گفت: با توجه به حجم سنگینی که آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت فرزندان دارد، باید شاهد کمک های بخش غیر دولتی باشیم تا مشارکت مردم در تعلیم و تربیت بیشتر شود.

وی افزود: هر چه سهم غیر دولتی در آموزش و پرورش بیشتر شود مردم در اداره امور آموزشی بیشتر سهیم خواهند شد و آموزش و پرورش از پتانسیل آنها استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به رویکرد جدید وزارت آموزش پرورش نسبت به مدارس غیر دولتی گفت: برخی عنوان می کردند که مدارس غیر دولتی مخصوص پولدارها است که از توان مالی برخوردارند اما نگاه جدید در وزارت آموزش و پرورش آن بود که بتوانیم فرهنگ مشارکت را در مدارس غیردولتی واقع در مناطق محروم حاشیه شهر و روستاها ایجاد کنیم تا به افرادی که توان پرداخت شهریه ندارند، کمک شود.

وی همچنین به دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد توجه به حوزه پرورشی مدارس اشاره کرد و افزود: امسال در مدارس غیر دولتی با تشکیل کمیته ای متشکل از علما و روحانیونی که در مدارس غیر دولتی سابقه کار داشته و با روحیات دانش آموزان این مدارس آشنایی دارند، آموزش از راه دور برای خانواده ها راه اندازی شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330286