توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بوشهر:
بهترین الگوی وحدت اسلامی در استان بوشهر شکل گرفته است
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۲
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بهترین الگوی وحدت اسلامی در این استان وجود دارد گفت: مسلمانان شیعه و سنی با وحدت، بصیرت، ولایت‌مداری و همدلی هوشمندانه در این استان بهترین الگو را برای جهان اسلام رقم زده‌اند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه شنبه در آیین هفته وحدت در شهرستان کنگان با تبریک سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) نماد وحدت در جهان و بشریت است و مسلمانان باید با تاسی از پیامبر رحمت و رافت محمد مصطفی(ص) این مهم را سرلوحه خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه تنها راه شکست دشمنان اسلام اتحاد و وحدت است تصریح کرد: تاریخ اسلام گواه است هر گاه مسلمانان با هم همنوا و متحد شدند دشمن توانایی ترفند از آن گرفته می‌شود و شکست دشمن رقم می‌خورد.

امام جمعه بوشهر وحدت امت اسلام را یکی از نکات مهم و کلیدی در اندیشه و سیره پیامبر اعظم دانست و بیان کرد: رسول خدا(ص) در طول حیات شریفش توانست شکاف‌ها و واگرایی‌ها را به همگرایی مبدل کند و آن بزرگ آموزگار بشریت آیینه تمام نمای وحدت امت اسلامی است.

وی با تاکید بر توجه به سیره  و منش پیامبر اسلام(ص) تاکید کرد: جهان اسلام در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری نیازمند تاسی به سیره و سنت نبوی و علوی است.

امام جمعه بوشهربا بیان اینکه در قرآن، پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان الگوبرای جامعه بشریت معرفی شده است، تصریح کرد: هر کس علاقه‌مند به لقای پروردگار و نجات ازگناهان است، باید به پیامبراعظم (ص) تاسی کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر شناخت سیره، منش و شخصیت پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: کسانی که عمل، رفتار، گفتار وعملکرد پیامبر گرامی اسلام(ص) را به عنوان الگو قرار دهند به سعادت می‌رسند.

صفایی بوشهری با قدردانی از اتحاد و وحدت شیعه و سنی در استان بوشهر تصریح کرد: همزیستی، اتحاد و انسجام مسلمانان در نقاط مختلف استان بوشهر به ویژه کنگان و عسلویه اجازه هیچ‌گونه فرصتی برای اجرای ترفندهای دشمنان نمی‌‌دهند.

وی،با بیان اینکه بهترین الگوی وحدت اسلامی در این استان وجود دارد گفت: مسلمانان شیعه و سنی با وحدت، بصیرت، ولایت‌مداری و همدلی هوشمندانه در این استان بهترین الگو را برای جهان اسلام رقم زده‌اند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350680