استاندار لرستان
: از هر دو جوان لرستانی یک نفر بیکار است
شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۰
استاندار لرستان، گفت: شورای فرهنگ عمومی استان می‎تواند بستر سرمایه‌گذاری را فراهم کند.

عرش نیوز :
"هوشنگ بازوند" در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تأکید بر اینکه این شورا بسیار مهم‎تر از شوراهایی مانند برنامه‌ریزی، اشتغال و عمرانی است، اظهار کرد: با توجه به هجمه‎های فرهنگی دشمن علیه کشورمان باید موضوع ارتقاء فرهنگ دینی و توجه به آن همواره مدنظر باشد.

وی با اشاره به وضعیت بیکاری در استان، اظهار کرد: متأسفانه این امر موجب شده رسانه‎های خارجی همواره در مورد آن تحلیل و برنامه داشته باشند و از این موضوع سوء استفاده کنند.

استاندار با بیان اینکه در حال حاضر از هر دو جوان لرستانی یک نفر بیکار است، اضافه کرد: در این راستا لزوم توجه به این مقوله در شورای فرهنگ عمومی همواره باید مدنظر باشد.

بازوند با اشاره به فعالیت بیش از 2000 شبکه ماهواره‎ای علیه ایران، گفت: تنها راه مقابله با این شبکه‎های ماهواره‎ای تقویت فرهنگ دینی و توجه ویژه به این بخش است.

وی با تأکید بر اینکه همچنین این شورا می‎تواند موانع موجود بر سر راه سرمایه‎گذاری و توسعه استان را بردارد، ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی می‎تواند با ارائه راهکارهای مناسب زمینه رفع این مشکلات و موانع را فراهم کند.

استاندار همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به نرخ مهاجرت از استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سالانه حدود 7000 نفر از مردم استان به استانهای دیگر مهاجرت می‌کنند.

بازوند با تأکید بر اینکه این امر یک زنگ خطر برای استان محسوب می‌شود، افزود: اگر این میزان مهاجرت مربوط به افراد نخبه استان باشد وضعیت استان بسیار نامناسب‌تر و بدتر خواهد شد.

وی با اشاره به نقش شورای فرهنگ عمومی استان در رابطه با جلوگیری از افزایش میزان مهاجرت از لرستان، ادامه داد: این شورا می‌تواند با ارائه راهکاری مناسب زمینه جلوگیری از این وضعیت را فراهم آورد./ایسنا

کد مطلب: 182830