توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر نفت:
واحد ششم فاز ۱۲ پارس جنوبی به‌زودی وارد مدار می‌شود
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۸
وزیر نفت گفت: فاز ۱۲ پارس جنوبی که بدست توانای متخصصان کشورمان از ویژگی‌های مهمی برخوردار است در آینده بسیار نزدیک، واحد ششم آن وارد مدار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛بیژن نامدار زنگنه صبح امروزدر مشترک کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت اظهار داشت: شتاب در طرح‌های توسعه‌ای پارس جنوبی فصل مشترک دولت و مجلس است.

وزیر نفت با بیان اینکه جلسه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت همسو و مثبت است گفت: شتاب در طرح های توسعه پارس جنوبی و تامین منابع فصل مشترک دولت و مجلس است.

وی با بیان اینکه تا پایان  سال، 100 میلیون متر مکعب گاز تا پایان سال به ظرفیت گاز کشور افزوده می‌شود تصریح کرد: با فازهای در حال اجرا و در آستانه بهره‌برداری در منطقه پارس جنوبی تلاش می‌شود تا پایان سال 100 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده شود.

زنگنه با اشاره اینکه افزایش این ظرفیت نقطه عطفی در صنعت نفت کشور است گفت: تعدادی از فازهای اولویت اول پارس جنوبی مراحل راه اندازی خود را طی می‌کنند و بخشی دیگر نیز تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود که تحول عظیمی در صنعت نفت کشور ایجاد می‌کند.

وزیر نفت از راه‌اندازی، واحد ششم فاز 12 پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: در آینده بسیار نزدیک، واحد ششم فاز 12 پارس جنوبی وارد مدار می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز 12 پارس جنوبی بزودی به بهره‌برداری می‌رسد گفت: این فاز معادل سه فاز پارس جنوبی است که با بهره‌برداری کامل از این فاز و فازهای 15 و 16 ، 17 و 18 پارس جنوبی روزانه 200 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 349934