توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان خبر داد
افزایش نرخ مستمری بگیری در استان نسبت به بیمه‌گری در خوزستان
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴
مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان از افزایش نرخ مستمری بگیری در استان نسبت به بیمه‌گری خبر داد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی ترکاشوند در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار داشت: در سال 92 مستمری بگیری 29 درصد نسبت به سال 91 افزایش داشت و این رقم در سال 93 به 65 درصد افزایش یافته است

 
مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان گفت: در استان از 762 هزار و 532 بیمه شده اصل یک میلیون و 516 هزار و 49 نفر افراد تبعه بیمه شدگان هستند.

 
و ی افزود: از بین 143 هزار و 413 نفر مستمری بگیر نیز 223 هزار و 198 نفر افراد تحت تکفل و 2 میلیون 652 هزار و 223 نفر نیز مستمری بگیر اصل محسوب می‌شوند.

 
ترکاشوند با اشاره کارکنان این اداره و میزان پاسخگویی به ارباب رجوع گفت: کل کارکنان سازمان تامین اجتماعی یک هزار و 832 نفر است و به ازای هر یک‌هزار و 960 نفر ارباب رجوع یک نفر مسئول پاسخگویی وجود دارد.

 
مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با اشاره جمعیت 4 میلیون نفری استان خوزستان و تعداد بیمه شدگان تصریح کرد: از کل جمعیت استان خوزستان 57 درصد از جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

 
وی ادامه داد: تامین اجتماعی در تامین امنیت اجتماعی استان نقش بسزایی دارد، طبق اصل 29 قانون اساسی برخی از م. ارد که بر عهده سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته از وظایف دولت است نه وظایف سازمان تامین اجتماعی.

 
ترکاشوند اضافه کرد: از سال 85 وضعیت بیمه شدگان استان رشد 3.3 درصدی داشته این در حال یاست که رشد بازنشستگان 8.8 درصد بوده است.

 
وی ادامه داد: در سال 92 نسبت به سال گذشته‌تر از آن 9.1 درصد رشد بیمه شده داشته و 6.6 درصد رشد بازنشسته داشته‌ایم که در مجموع این فاصله زمانی 28 درصد افزایش بیمه شده و 63 درصد افزایش مستمری بگیری داشته‌ایم. به طور متوسط هر ماه 156 میلیارد تومان هزینه مستمری بگیری داریم بدون اینکه یک ریال از دولت دریافت کنیم.

 
مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با اشاره به بودجه استان تصریح کرد: طبق بودجه 2 هزار و 100 میلیارد تومان وصولی داشته باشیم، 2 هزار و 700 میلیارد تومان هزینه پرداختی داریم و اگر تمام کارگاه‌ها پرداخت کنند 600 میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت.

 
وی با بیان اینکه در سال 92 نسبت به سال 91 افزایش مستمری بگیری داشته‌ایم و این رقم در سال 93 افزایش چشمگیری داشته است عنوان کرد: در سال 92 مستمری بگیری 29 درصد نسبت به سال 91 افزایش داشت و این رقم در سال 93 به 65 درصد افزایش یافته است و این آمار بسیار وحشتناکی برای سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود.

 
ترکاشوند با اشاره به اینکه صندوق‌های بیمه با افزایش عمر خود باید شرایط ویژه‌ای برای ادامه کار خود داشته باشند خاطرنشان کرد: صندوق‌های بیمه هر چقدر که عمرشان به درازا کشیده می‌شود دو کار باید انجام دهند یا افزایش نرخ بیمه را داشته باشند و یا افزایش نرخ بازنشستگی که متاسفانه هیچ کدام از این‌ها در کشور ما انجام نشده است و افراد از صف بیمه گر به مستمری بگیر وارد شدند.

 
وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی افرادی مستمری بگیر شده‌اند که حتی یک موی سفید ندارند، این افراد در برخی پست‌های دیگر نیز مشغول می‌شوند و جوانان فارغ التحصیل ما بیکار می‌شوند.

 
وی خاطر نشان کرد: در سال 50 به ازای هر 20 نفر شاغل یک نفر بازنشسته داشتیم در صورتی که در سال 92 به ازای هر 6. 4 یک نفر بازنشسته می‌شود.

 
وی با اشاره به اینکه میانگین ما در خوزستان نسبت به کشور اوضاع وخیم تری دارد اظهار کرد: میانگین بیمه شدگان استان 5. 4 درصد است در صورتی که هر بیمه شده‌ای بیمه‌پرداز نیست.

 
وی درپایان از استاندار خواست تا ضمن جلوگیری از بکارگیری بازنشستگان استان در کارخانجات، دستگاه نظارت بر پیمانکار را در دستور کار قرار دهند زیرا که پیمانکاران در ارائه لیست بیمه خود صداقت و شفافیت ندارند و بعضا افرادی را اعلام می‌کنند که یا از کار افتاده هستند و یا در حال مرگ.
کد مطلب: 286934