توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:
برداشت زعفران از اراضی خراسان جنوبی آغاز شد
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از برداشت ‌۵۰ تن محصول زعفران از سطح ۱۴ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت این محصول در این استان خبرداد.
به گزارش عرش نیوز، ولی پور‌مطلق در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: ۴۰ هزار خانوار بهره بردار استان خراسان جنوبی کار برداشت زعفران را آغاز کردند‌.

وی افزود: سال گذشته درخراسان جنوبی ۱۴هزارو۲۸۷ هکتارزیرکشت زعفران بوده است و۴۷ تن محصول برداشت شده است‌.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: این میزان محصول معادل هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نصیب کشاورزان این استان کرده است.

وی با بیان اینکه برداشت زعفران در استان خراسان جنوبی تا دی ماه سال جاری ادامه دارد اظهارکرد: زعفران محصولی است که با کمبود آب سازگار بوده و در مناطق خشک و کم باران از جمله خراسان جنوبی تولید می‌شود.

ولی پور مطلق مهم‌ترین مشکلات زعفران کاران خراسان جنوبی را خشکسالی ‌های مکرر‌، کاهش دبی آب قنوات‌، کاهش کیفیت آب منابع آبی‌، آلودگی به کنه زعفران‌، تغییرات و نوسانات قیمت و نامنظم بودن صادرات در سال‌های مختلف بیان کرد‌.

وی گفت: برای تولید محصول ارزشمند زعفران بالغ بر ۴۰ هزار خانوار بهره‌بردار در سطح استان خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند و حدود ۹۵ درصد زعفران جهان توسط ایران تامین می‌شود‌.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی پیش بینی کرد از ۱۴ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت زعفران در این استان ۵۰ تن محصول برداشت شود.
کد مطلب: 326038