توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه سرعین: توسعه برنامه‌های فرهنگی در کشور نیروهای متخصص و کاردان می‌طلبد
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹
امام جمعه شهرستان سرعین گفت: باید در توسعه برنامه‌های فرهنگی به افراد متخصص و کاردان استفاده شود چرا که برای ترویج کارهای فرهنگی نیروهای متخصص و کاردان لازم است.
به گزارش عرش نیوز،
حجت‌الاسلام محمود اصغری شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در سرعین اظهار داشت: هنرمندان می توانند با توانایی خود جریان دفاع مقدس را در جامعه انعکاس دهند و این یک کار عظیم فرهنگی است.

وی تصریح کرد: برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های شهدا یکی از یادگارهای حضرت زینب(س) است که در واقعه کربلا برای شهدای والامقام این واقعه عظیم کنگره و همایش‌هایی برگزار کرد.

اصغری بیان کرد: ‌یکی از راه‌های زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا برگزاری کنگره‌ها و یادواره شهدا بوده و این برنامه‌ها باید در سراسر کشور برگزار شود.

امام جمعه سرعین گفت: انعکاس و به تصویر کشیدن رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان در جبهه توسط هنرمندان یک هنر بسیار والایی بوده که جایگاه و ارزش بالایی دارد و این مسئولیت سنگین بر عهده هنرمندان گذاشته شده است.

وی افزود: برای این که بتوانیم فرهنگ ناب شهدا و شهادت را در جامعه ترویج دهیم باید در این راستا تمام ارگان‌ها سهیم باشند تا این امر به طور همگانی در جامعه ترویج شود.

اصغری اظهار کرد: برخی ایرادها به برنامه‌های فرهنگی کشور وجود دارد و باید در توسعه برنامه‌های فرهنگی به افراد متخصص و کاردان استفاده شود چرا که برای ترویج کارهای فرهنگی نیروهای متخصص و کاردان لازم است.

امام جمعه سرعین گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران نقش عظیمی در ترویج برنامه‌های فرهنگی دارند و با قلم و هنر خود می‌توانند برنامه‌های فرهنگی را به صورت تخصصی در بین مردم رواج دهند که باید در این امر کوشا باشیم.

وی بیان کرد: ‌توسعه برنامه‌های فرهنگی در کشور منوط به فعالیت بسیجی‌وار تمام ارگان‌های دولتی و غیردولتی و اقشار مختلف مردم است و برنامه‌های فرهنگی در استان و کشور باید زبانزد خاص و عام باشد.

اصغری تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا در کشور هیچ بی‌سوادی وجود نداشته باشد چرا که به طور قطع با افزایش سطح علمی، کشور به سمت پیشرفت و تعالی حرکت می‌کند.

منبع: خبرگذاری تسنیم
کد مطلب: 338134